Będzie więcej pracowni tomografii, dostępnych nieodpłatnie dla pacjentów. Kolejne dwa w Głuchołazach

Krzysztof Strauchmann
Krzysztof Strauchmann
Dr Zygmunt Konieczny, ordynator oddziału pulmonologicznego w ZOZ Głuchołazy i tomograf w szpitalu powiatowym
Dr Zygmunt Konieczny, ordynator oddziału pulmonologicznego w ZOZ Głuchołazy i tomograf w szpitalu powiatowym Krzysztof Strauchmann
Od 1 kwietnia dwa szpitale w Głuchołazach będą wykonywać badania tomografem komputerowym na podstawie kontraktu z NFZ, czyli bezpłatnie dla pacjentów mających skierowanie lekarskie.

Te dwa szpitale, które od 1 kwietnia będą wykonywać badania tomografem komputerowym, to:

  1. szpital MSWiA przy ul. Karłowicza w Głuchołazach,
  2. szpital powiatowy ZOZ w Głuchołazach (przy czym pracownia tomograficzna mieści się przy oddziale pulmonologicznym przy ul. Lompy).

Szpital powiatowy w Głuchołazach ma tomograf od października 2022 roku. Sprzęt kosztował 2 miliony złotych i został kupiony ze wsparciem funduszu antycovidowego. Pracownia znajduje się przy oddziale pulmonologicznym, dotychczas korzystali z niej pacjenci szpitalni. Teraz będą mogli korzystać także między innymi pacjenci poradni pulmonologicznej.

Szpital MSWiA w Głuchołazach ma swoja pracownię tomograficzną od grudnia 2022 roku. Jej uruchomienie kosztowało ponad 900 tysięcy zł i zostało wsparcie przez fundusz „Opolskie przeciwko Covid”.

- To bardzo dobra wiadomość dla pacjentów – komentuje Barbara Pawlos, rzecznik NFZ w Opolu. - Do tej pory na terenie naszego województwa z zakresu tomografii komputerowej udzielało świadczeń 16 podmiotów medycznych. Na terenie powiatu nyskiego jeden - szpital w Nysie.

Botoks 2.0? Naukowcy potwierdzają

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze 2

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

L
Leon
Pani Maria ma rację. Ja mam opis, ale nie mogę się zarejestrować do lekarza który wystawił skierowanie na TK. w czasie badania wykryto zmiany które wymagają interwencji. Mam termin na Lipiec. Nie ma wpływu nawet to że jestem Z.H.D.K.. Zaproponowano przyjęcie prywatnie jeśli chcę być przyjęty wcześniej. Więc po co te badania, skoro i tak nie ma gdzie się leczyć.
M
Maria
No i co z tego skoro brak lekarzy, którzy opiszą badania i wydadzą wyniki. Przykład z nyskiego szpitala: pacjent po chorobie nowotworowej dostaje skierowane na cito. Ponieważ termin na NFZ to kilka tygodni, więc decyduje się zapłacić 540 zł i badanie ma wykonane w ciągu kilku dni ( w sobotę). Po zapytaniu kiedy ma się zgłosić po wyniki otrzymuje odpowiedź: za 3 tygodnie, bo brakuje lekarzy i wcześniej nie ma kto opisać badania. I nikogo nie interesuje, że od wyniku zależy dalsze leczenie. Brak słów. Więc co po dodatkowym sprzęcie? Dla pacjentów to niewiele zmienia, może badania będą szybciej, ale i tak nie będzie miał kto go opisać, więc bez zmiany na lepsze.
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska
Dodaj ogłoszenie