Beskidy na zdjęciach internautów robią niesamowite wrażenie. Widać tam wspaniałe ujęcia górskich krajobrazów oraz beskidzkiej przyrody

Monika Jaracz-Świerczyńska
Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
Piękne Beskidy na fotografiach internautów robią niesamowite wrażenie i dla wielu osób mogą stanowić zachętę do rozpoczęcia już niebawem nowego sezonu na górskie wyprawy. Na zdjęciach użytkowników sieci widać wspaniałe ujęcia beskidzkiej przyrody oraz krajobrazów, jakie rozpościerają się z malowniczych tras. Nie da się nie zauważyć, że wśród fotografii przybywa wiosennych obrazów, przedstawiających budzącą się do życia roślinność, a także zalegający jeszcze w wielu miejscach śnieg. Niektóre zdjęcia ukazują wschody lub zachody słońca w górskiej scenerii, wędrujących szlakami turystów oraz chatki czy schroniska. W Polsce nie brakuje pięknych beskidzkich tras oraz punktów, w jakie można się wybrać o każdej porze roku. Beskidy rozciągają się od Podkarpacia przez Małopolskę, aż po nasz region, gdzie czekają nas fantastyczne wędrówki po szlakach Beskidu Żywieckiego i Beskidu Śląskiego. Stamtąd przy dobrej pogodzie oraz widoczności można dostrzec przepiękną panoramę nie tylko na pobliskie góry, ale i te dalsze, jak na przykład majestatycznie królujące na horyzoncie Tatry. Zobacz wyjątkowe zdjęcia z Beskidów, opublikowane w mediach społecznościowych przez użytkowników sieci!

Góry od dawna fascynowały i przyciągały turystów

Turystyka górska w Polsce sięga początkami przełomu osiemnastego i dziewiętnastego wieku, kiedy to w wyniku fascynacji górami oraz potrzebą ich odkrywania coraz częściej udawano się na wyprawy w Tatry, Sudety czy wyższe partie Beskidów, w towarzystwie przewodników. Same oznakowania szlaków pojawiły się pod koniec dziewiętnastego stulecia. Te piękne tereny zaczęto poznawać jednak już znacznie wcześniej, co potwierdzają pierwsze udokumentowane wyprawy, mające charakter naukowy. Zdobyto na przykład karkonoską Śnieżkę i zaczęto wchodzić w coraz wyższe partie Tatr, których eksploracja zintensyfikowała się na przełomie osiemnastego i dziewiętnastego wieku. Wtedy też odnotowano znaczną liczbę wypraw w Beskidy, jednak miały one w dużej mierze charakter naukowy.

Turystyka górska nabrała tempa w okresie międzywojennym, co było związane z rozwijającymi się ośrodkami, takimi jak na przykład Wisła, położona w Beskidzie Śląskim. Góry zatem już od dawna fascynowały ludzi nauki oraz turystów, a także stały się inspiracją dla artystów, którzy tworzyli dzieła poetyckie i malarskie o takiej tematyce. Wraz z rozwojem techniki starano się uwieczniać je na zdjęciach za pomocą coraz to nowocześniejszych urządzeń. Każda wyprawa w góry to świetna okazja do fotografowania pięknych krajobrazów, jakie w dobie smartfonów i internetu są częstym tematem zdjęć, publikowanych w mediach społecznościowych.

Beskidzkie krajobrazy na zdjęciach użytkowników sieci

W czasach, kiedy chodzenie po górach jest niezwykle popularne, a turyści dysponują aparatami w telefonach komórkowych zdjęcia stały się standardową pamiątką również z tego typu wypraw. Miłośnicy wędrówek dzielą się chętnie swoimi fotografiami w mediach społecznościowych, w związku z czym każdego dnia widać tam coraz więcej zdjęć z pięknymi krajobrazami. Na fotografiach użytkowników sieci można zobaczyć wspaniałe ujęcia na przykład beskidzkiej przyrody oraz widoków, jakie rozpościerają się z malowniczych tras. Nie da się nie zauważyć, że wśród zdjęć przybywa wiosennych obrazów, przedstawiających budzącą się do życia roślinność, a także zalegający jeszcze w wielu miejscach śnieg.

Niektóre fotografie ukazują wschody lub zachody słońca w górskiej scenerii, wędrujących szlakami turystów oraz chatki czy schroniska. W Polsce nie brakuje pięknych beskidzkich tras oraz punktów, w jakie można się wybrać o każdej porze roku. Beskidy rozciągają się od Podkarpacia przez Małopolskę, aż po nasz region, gdzie czekają nas fantastyczne wędrówki po szlakach Beskidu Żywieckiego i Beskidu Śląskiego. Stamtąd przy dobrej pogodzie oraz widoczności można dostrzec przepiękną panoramę nie tylko na pobliskie góry, ale i te dalsze, jak na przykład majestatycznie królujące na horyzoncie Tatry.

W załączonej galerii prezentujemy wybrane zdjęcia z beskidzkich szlaków, zamieszczone przez internautów na Instagramie. Zobacz fotografie użytkowników sieci i podziwiaj przepiękne widoki!

Nie przeocz

Zobacz także

Musisz to wiedzieć

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Gdzie na wakacje w sierpniu i we wrześniu?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska