Betonowe pociski latają po centrum Polskiej Cerekwi. Jeden o...

  Betonowe pociski latają po centrum Polskiej Cerekwi. Jeden o mało nie zabił pani Beaty

  Zdjęcie autora materiału

  Tomasz Kapica

  Nowa Trybuna Opolska

  Nowa Trybuna Opolska

  "Betonowe pociski" mieszkańcy zbierają z ulic w jednym miejscu.
  1/4
  przejdź do galerii

  "Betonowe pociski" mieszkańcy zbierają z ulic w jednym miejscu. ©Archiwum mieszkańców

  Jedna z brukowych kostek przeleciała tuż obok głowy mieszkanki Polskiej Cerekwi i zatrzymała się na schodach sklepu. Takich wypadków było więcej. Wszystko z powodu gigantycznego ruchu ciężarówek, które muszą przejeżdżać przez wieś.
  Pani Beata przechodziła kilka dni temu w okolicy skrzyżowania ulic Zamkowej, Raciborskiej i Rynku.

  Nagle spod koła jednej z ciężarówek „wystrzeliła” kostka brukowa, która przeleciała tuż obok głowy pani Beaty i zatrzymała się na schodach sklepu Bronisława Piróga, znanego społecznika z Polskiej Cerekwi.

  - To był piątek, a już w sobotę, jeden z mieszkańców, pan Franica, zbierał kolejne kamienie. Opowiedział mi jak z drugiej strony Rynku był wcześniej podobny przypadek i lecący z wielką siłą bruk uderzył w reklamę banku - opowiada Bronisław Piróg.

  Problem polega na tym, że nawierzchnia głównej ulicy we wsi została zrobiona właśnie z kostki brukowej. Niedawno ruszyła tzw. kampania buraczana, podczas której transportuje się bardzo dużą ilość buraków do miejscowej cukrowni.

  Na dodatek tegoroczna kampania zbiegła się w czasie z zamknięciem ronda w Reńskiej Wsi i części drogi krajowej Racibórz-Opole.

  Polska Cerekiew wzięła na siebie cały transport ciężarowy. - W ciągu siedmiu godzin przejeżdża tu 170-180 ciężarówek - opowiada Piróg.
  Zobacz galerię
  Tiry uszkodziły część nawierzchni z kostki. Niektóre fragmenty kostki wysunęły się. Jeśli kierowca niefortunnie najedzie na taki nieoszlifowany kamień samochodem z naciskiem kilku ton na jedną oś, wówczas kostka wylatuje jak pocisk z procy.

  - Mamy czekać aż kogoś zabije? - pytają mieszkańcy.

  Wójt Polskiej Cerekwi Piotr Kanzy mówi, że nie może teraz zamknąć drogi, bo całkowicie sparaliżowałby ruch w tej części województwa.

  - Czekamy na zakończenie budowy ronda w Reńskiej Wsi. Kiedy tylko się ona zakończy, wówczas zamkniemy naszą drogę i naprawimy jezdnię, aby kostka więcej się z niej nie wysuwała. Do tego czasu postaramy się ją utwardzić - mówi wójt.  GDZIE DIABEŁ NIE MOŻE. NOWY PROGRAM NTO

  Czytaj treści premium w Nowej Trybunie Opolskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Forum tylko dla zalogowanych.

  Załóż konto / Zaloguj się

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  PREMIERY

  SAMOCHODY UŻYWANE

  WARTO WIEDZIEĆ

  PRZEPISY

  PORADY