Bez nominalnego bramkarza Olimp przegrał w Białej Podlaskiej

Damian Kapinos
Michał Piech musiał pełnić rolę lotnego bramkarza.
Michał Piech musiał pełnić rolę lotnego bramkarza. Damian Kapinos
W starciu dwóch najsłabszych zespołów w 1 lidze piłkarzy ręcznych grodkowianie przegrali na wyjeździe z akademikami 23-34.

Do Białej Podlaskiej nie pojechali bramkarze: Maksymilian Madaliński, Mateusz Zembrzycki, Damian Zając i Paweł Łągiewka, a także dwaj gracze z pola: Maciej Maciejewski i Rafał Świerczyński. Osłabiony mocno Olimp walczył jednak do 38. min, później zabrakło już sił. Co więcej w bramce musiał stać rozgrywający i trener Michał Piech, a to nie mogło przynieść dobrego skutku.

Początkowo oba zespoły prezentowały wyrównany poziom. Wynik otworzył Marcin Stefaniec, wcześniej rzutu karnego nie wykorzystał Paweł Prokop. Akademicy dorzucili trzy kolejne gole z rzędu, po czym Bogumił Baran zdobył swoją pierwszą bramkę w tym starciu. Przez kolejne minuty trwała wymiana ciosów, choć mimo słabej gry w obronie miejscowi nie oddawali minimalnego prowadzenia. Przez ostatnie dziesięć minut po celnych rzutach Prokopa, Łukasza Gradowskiego, Barana i Łukasza Ogorzelca Olimp odrobił niemal całą stratę.

Zaraz po przerwie na listę strzelców wpisali się Hubert Skuciński oraz Maksim Kruchow i AZS prowadził 19-18. Olimp dotrzymywał kroku rywalowi tylko do 38. min. Do tego czasu za sprawą Kacpra Turyniewicza, Barana i Prokopa goście tracili tylko jedną bramkę. Jednak później przyjezdnym zabrakło sił, popełniali błędy w obronie i ataku, a w ciągu kolejnych dziesięciu minut do siatki tylko dwa razy zdołał trafić Baran.

W 49. min gry parkiet musiał opuścić Jarosław Dziurgot, który ujrzał czerwoną kartkę, a w tym czasie AZS miał już wypracowaną solidną ośmiobramkową przewagę i spokojnie kontrolował grę do końca. Drugą połowę wygrał aż 19-10 i sięgnął po bezcenne punkty.

AZS Biała Podlaska - Olimp Grodków 34-23 (15-13)

AZS: Chmurski, Adamiuk, Kozłowski - Warmijak 3, Skuciński 7, Ziółkowski 3, Rusin 2, Chełmiński 1, Stefaniec 6, Małecki 2, Kruchow 6, Jaszczuk 1, Bekisz 2, Banaś, Kandora, Pezda 1. Trener Sławomir Bodasiński.

Olimp: Piech - Baran 9, Dziurgot, Chmiel 1, Mierzwiński 1, Stępień, Gradowski 4, Buczyński, Bujak, Ogorzelec 3, Turyniewicz 2, Prokop 3. Trener Michał Piech.

Sędziowali: Paweł Podsiadło i Adam Świostek (obaj Radom).
Kary: AZS - 16 minut; Olimp - 14 min.