Bezcenny triumf ASPR Zawadzkie

Oliwer Kubus
Łukasz Gradowski (z lewej) i Łukasz Włoka poprowadzili ASPR do ważnej wygranej.
Łukasz Gradowski (z lewej) i Łukasz Włoka poprowadzili ASPR do ważnej wygranej. Oliwer Kubus
Nasi I-ligowi piłkarze ręczni wygrali w Tarnowie z sąsiadem z tabeli i poprawili swoją sytuację w walce o utrzymanie.

Pierwsze minuty pojedynku były bardzo wyrównane, ale pierwsi towarzyszące temu spotkaniu o podwójną stawkę nerwy opanowali nasi szczypiorniści, którzy za sprawą skutecznego i niemal bezbłędnego skrzydłowego Łukasza Włoki objęli prowadzenie 9-6. Tyle, że nie potrafili tej przewagi utrzymać. Obie drużyny grały zrywami i często w osłabieniu (ASPR miała aż 12 minut kar w pierwszej połowie) i w efekcie po pudłach Pawła Biesia i trafieniu Włoki Opolanie wygrywali 16-11. Przed przerwą stracili jednak trzy bramki i kontuzjowanego Włokę.

W drugiej połowie długo trwała wymiana ciosów, a po golu Łukasza Gradowskiego nasz zespół prowadził 26-22. I znów proste błędy gości i zmarnowane okazje pozwoliły tarnowianom wrócić do gry. W podwójnej przewadze w 55. min doprowadzili oni do remisu 28-28. Ale w liczebnej przewadze ASPR raz jeszcze zbudowała przewagę. Gradowski mocnymi rzutami dwa razy pokonał bramkarza z Tarnowa, a kontrę skończył Łukasz Płonka i na dwie minuty przed końcem ASPR miała cztery trafienia przewagi (32-28).

Control Process Tarnów - ASPR Zawadzkie 30-32 (16-19)
Control Process: Nowak, Barnaś, Ciochoń - Janas 6, Dutka 4, Wajda 4, Niedojadło 3, Bieś 2, Król 2, Michalik 2, Siedlik 2, Sokół 2, Bujak 1, Cieniek 1, Kuroś 1, Kozioł. Trener Stanisław Kubala.
ASPR: Kruk, Studziński - Płonka 6, Włoka 6, Gradowski 5, Piech 5, Juros 4, Ungier 4, Kaczka 1, Skowroński 1, Albingier, Hertel, Kozłowski, Kulej. Trener Mirosław Sanecki.
Sędziowali: Artur Jędrycha (Sosnowiec), Kamil Poloczek (Katowice). Kary: Control Process - 14 min; ASPR - 20 min. Widzów 250.