Bezpłatne konto dla przedsiębiorców na trudne czasy od Revolut. Sprawdź, jak możesz oszczędzić na wymianie waluty po kursie międzybankowym

Materiał informacyjny Revolut
Polskie firmy mają potencjał. Wiele startupów zdobyło inwestorów za granicą a firmy eksportujące znalazły zagraniczne rynki zbytu.Aktywność biznesową na trudnym i zmiennym rynku ułatwić może karta Revolut. Przyda się, żeby zaoszczędzić na przewalutowaniu, szczególnie w czasie dużych wahań kursowych. Są już firmy, które przetestowały Revolut na własnej skórze. Jakie mają opinie?

Już ponad połowa polskich firm sprzedaje za granicę, ma otwarty oddział lub myśli o kupnie spółki, która pozwoli im rozszerzyć działalność.Dla wielu młodych, prężnych firm wymiana handlowa lub sprzedaż usług na rynkach zagranicznych to warunek konieczny, by mogły szybciej się rozwijać. Nie wszystkim jednak się to udaje. Aktualnie swoje towary na zagranicznych rynkach sprzedaje zaledwie 3% firm zatrudniających do 9 osób. Dla firm liczących do 49 pracowników jest to już 31,5% Dla porównania - spośród firm dużych, zatrudniających powyżej 249 pracowników, eksportuje aż 66% Czy robią coś lepiej?

Jak Revolut ułatwia zagraniczną ekspansję?

Jednym z kluczowych i zarazem najtrudniejszych procesów przy prowadzeniu międzynarodowej działalności szczególnie w czasie niepewności i zawirowań gospodarczych jest dbanie o finanse firmy. Istotne jest tutaj wybranie rachunku bankowego, który będzie umożliwiał elastyczne zarządzanie płatnościami w wielu walutach - przy płatnościach kontrahentom oraz regulowaniu zobowiązań wobec pracowników, zarówno odbieranie płatności na lokalne konta jak i wymianę na potrzeby opłacenia rachunków w kraju.

revolus

Rachunek firmowy nie może obarczać przedsiębiorcy trudnymi do przewidzenia i uwzględnienia kosztami ukrytymi, związanymi z narzutem banków pośredniczących. Współczesne zwinne firmy oczekują błyskawicznego procesowania płatności - przy najmniejszych możliwych kosztach.

Naprzeciw tym potrzebom wychodzi Revolut - brytyjska platforma finansowa, znana z karty multi walutowej dla klientów indywidualnych, która niedawno weszła na polski rynek z bardzo elastycznym kontem dla firm, które możesz teraz bezpłatnie przetestować przez 3 miesiące i wymieniać po kursie międzybankowym nawet do 50 tyś. zł.

“Naszym celem jest wspieranie polskich firm narzędziami, które pozwalają im realnie oszczędzać na przelewach zagranicznych i kursie walutowym przy wysyłaniu pieniędzy do zagranicznych kontrahentów lub odbieraniu ich na konto firmowe Revolut.” Monika Kania Lead Business Development Manager w Revolut Biznes Polska.
 

Jakie ułatwienia dla przedsiębiorców przygotował Revolut?

  1. Łatwe tworzenie firmowych kont wielowalutowych - założenie konta online nawet w kilka minut jest wygodne, w porównaniu z koniecznością weryfikacji w tradycyjnych placówkach bankowych.
  2. Wymiana ponad 150 walut po kursie międzybankowym. W tradycyjnych bankach spread waha się pomiędzy 0,58% a 2,53%, co przy jednorazowej transakcji 10 000 euro oznacza dla firmy dodatkowy koszt nawet 252 złote a przy 5 takich transakcjach koszt dodatkowy rośnie nawet do 1260 zł. W Revolut tego kosztu po prostu nie ma.
  3. Przyjmowanie przelewów w 28 walutach, co pozwala szybko i korzystnie zarządzać płatnościami i płacić pracownikom i dostawcom bez narażania się na niekorzystne kursy wymiany.
  4. Lokalne konta bankowe w euro, funtach, koronach norweskich i polskich złotych. Przyjmowanie płatności szybko i bez dodatkowych kosztów.
  5. Szybkie udostępnianie kont nowym członkom zespołu lub księgowym. Właściciele będą mogli monitorować wydatki pracowników w czasie rzeczywistym, akceptować je lub odrzucać, synchronizować dane z aplikacją księgową i automatyzować rozliczenia.
  6. Możliwość przechodzenia na wyższy lub na niższy plan taryfowy - rozpoczynając od planów bezpłatnych dla małych firm lub freelancerów - pozwala dopasować ofertę Revolut do etapu, na jakim w danym momencie znajduje się firma.
  7. Ustawianie zbiorczych lub predefiniowanych płatności i ich automatyzacja dzięki otwartemu API.
  8. Integrację z aplikacjami biznesowymi jak Slack, Xero, FreeAgent, Zapier.
  9. Integracja z popularnymi w branży e-commerce platformami Paypal czy Stripe - do przewalutowania po kursie międzybankowym przychodzących płatności ze sprzedaży towarów i usług. Pozwala to zaoszczędzić firmom zarówno na koszcie przelewu jak i spreadzie, czyli uniknąć dodatkowego kosztu nawet 2,9% nakładanego przez Paypal.

Revolut testują polskie firmy, które wchodzą na międzynarodowy rynek. Jakie sa opinie o Revolut?

To, że produkt faktycznie pomaga firmom coraz prężniej się rozwijać i zarządzać efektywnie pieniędzmi, pokazują przykłady takich klientów Revolut dla Firm jak np. dynamicznie rozwijająca się na rynkach zagranicznych platforma do personalizacji opakowań Zapakuj.to, która korzysta z konta Revolut dla firm jako usługi komplementarnej do konta podstawowego. “Daje nam to przede wszystkim wygodę płatności kartami za subskrypcję software’u, czy wydatki mediowe, zarówno za granicą jak i online. Nie chodzi tylko o korzystny kurs wymiany walut, ale także o łatwy sposób wydawania kart wirtualnych, zarządzanie limitami transakcyjnymi oraz intuicyjną aplikację na smartfony“ - mówi Konrad Kwiatkowski, współwłaściciel firmy Packhelp.

Revolut dla Firm wspiera w Polsce organizacje, które pomagają firmom rozwijać się, konkurować na rynkach zagranicznych i pozyskiwać nowych partnerów: firmy logistyczne, agencje pracy, platformy e-commerce.

Już ponad 300 tysięcy przedsiębiorców oszczędza z Revolut dla firm swój czas i pieniądze. Dowiedz się więcej TUTAJ i przetestuj przez 3 miesiące BEZPŁATNE KONTO DLA FIRM z możliwością wymiany po kursie międzybankowym i bezpłatnymi przelewami międzynarodowymi.”

Materiał oryginalny: Bezpłatne konto dla przedsiębiorców na trudne czasy od Revolut. Sprawdź, jak możesz oszczędzić na wymianie waluty po kursie międzybankowym - Strefa Biznesu

Dodaj ogłoszenie