Bezpłatne szkolenia w Wyższej Szkole Zarządzania i Administracji w Opolu. Uczelnia podpowie, jak unikać prostych błędów

Marcin Oleksiuk
Warto umieć przygotować wyróżniające się CV i ciekawy list motywacyjny - mówi Józef Kaczmarek.
Warto umieć przygotować wyróżniające się CV i ciekawy list motywacyjny - mówi Józef Kaczmarek. Fot. archiwum uczelni
Akademickie Biuro Karier Wyższej Szkoły Zarządzania i Administracji w Opolu będzie pomagać tworzyć CV i zorganizuje bezpłatne szkolenie z pisania listów motywacyjnych.

Taki pomysł narodził się po ostatnim procesie rekrutacyjnym, ponieważ wiele aplikacji, które do nas trafiło, zawierało sporo błędów. Takim chyba najbardziej powtarzającym się elementem, to zapis

z ustawy o ochronie danych osobowych z 1997 roku, która niestety już nie obowiązuje - mówi Józef Kaczmarek - kierownik Biura Karier. Mało osób zdaje sobie jednocześnie sprawę, że obecnie samo wysłanie CV, w odpowiedzi na ogłoszenie, jest już zgodą - dodaje.

Wszystkie zainteresowane osoby, mogą przesłać maila na adres: [email protected] i umówić się na konsultacje. Warunkiem jest przyniesienie na spotkanie właśnie swojego CV.

Uczelnia ma również dziesięć miejsc dla osób, które nie są studentami WSZiA. Decydować będzie kolejność zgłoszeń.

- Planujemy również szkolenie z zakresu pisania listów motywacyjnych, ponieważ dostajemy informacje, że to właśnie z nimi jest spory kłopot. Z tego, co obserwuję na rynku pracy, taka forma dokumentu jest coraz częściej wymagana przy aplikowaniu na różne stanowiska - dodaje Kaczmarek. Warto pamiętać, że chociaż pierwsze wrażenie bywa często mylne, to jednak jest to nasza wizytówka, z którą na samym początku styka się potencjalny pracodawca. Zatem warto umieć przygotować wyróżniające się CV i ciekawy list motywacyjny - podsumowuje Kaczmarek.

Spotkania z doradcami zawodowymi na uczelni będą bezpłatne, zarówno dla studentów, jak również osób, które nie są żakami WSZiA.

od 7 lat
Wideo

Tadeusz Płużański - Dlaczego warto pielęgnować pamięć o wyklętych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska