Białe Noce dla Wojciecha Szkudlarczyka

Wojciech Szkudlarczyk
Wojciech Szkudlarczyk Sławomir Jakubowski
W rosyjskiej miejscowości Gatczyna zakończył się badmintonowy turniej White Nights, z pulą nagród wynoszącą 15 tysięcy dolarów.

Do strefy medalowej awansowy trzy polskie duety z zawodnikami Technika Głubczyce w składzie. Awans do ćwierćfinałów wywalczyły oba biało-czerwone pary: rozstawieni z jedynką Przemysław Wacha (Technik) i Adam Cwalina oraz druga para deblowa turnieju Wojciech Szkudlarczyk (Technik) - Łukasz Moreń.

W kolejnej rundzie ci pierwsi przegrali jednak po bardzo zaciętym meczu do 19 i 20 z Niemcami Raphaelem Beckiem i Andreasem Heinz. Tych w finale (21-18, 21-17) ograli Szkudlarczyk z Moreniem. Wcześniej okazali się też lepsi od pary francuskiej Baptiste Careme - Ronan Labar (numer 3).

- Przez cały mecz półfinałowy mieliśmy przewagę i udało nam się kontrolować spotkanie do końca - relacjonuje Wojciech Szkudlarczyk. - Finał przebiegał zgodnie z naszym planem. Od początku każdego seta atakowaliśmy i zdobywaliśmy przewagę, którą udało się utrzymać. Cieszy nas zwłaszcza fakt, że na turnieju nie straciliśmy nawet seta, a na dobry występ wpływ miały solidne treningi w Indonezji.

Z kolei Robert Mateusiak i Agnieszka Wojtkowska (Technik) pewnie pokonywali kolejne rundy, aż do finału. Polski mikst, rozstawiony z numerem 1, w meczu o niego wygrał z Gaetanem Mittelheisserem i Audrey Fontaine (Francja). W decydującym meczu do 17 i 12 ulegli Rosjanom Jewgenij Dremin - Jewgenia Dimowa.