Efektem zakazu handlu w niedzielę miały być dziesiątki tysięcy bezrobotnych, tymczasem największa sieć detaliczna w Polsce, której zakaz handlu w niedziele dotyczy, postanowiła zwiększyć zatrudnienie o 5 tysięcy osób! Wszystko po to, by maksymalnie ułatwić klientom zakupy w piątki i soboty przed niedzielami, w które handel jest zakazany.

Dodatkowi pracownicy są potrzebni w związku z mobilizacją sieci w piątki i soboty kiedy to Biedronka spodziewa się apogeum zakupów. Według analiz sieci właśnie na te dwa dni przeniosą swoje wizyty w sklepach osoby, które do tej pory zaopatrywały się w Biedronce w niedziele.

Dlatego w piątki i soboty wydłużone zostaną godziny handlu - przynajmniej do godz. 22:00, a opcjonalnie w niektórych sklepach nawet do 23:00.

Ponadto w godzinach szczytu w te dni czynne mają być wszystkie kasy. W poszczególnych placówkach te umowne godziny szczytu mogą być o różnych porach dnia, tym niemniej klienci mają mieć zagwarantowane minimum 5 godzin w piatek i pięć godzin w sobotę, podczas których w konkretnych sklepach czynne będą wszystkie kasy.

Dodatkowi pracownicy w piątki i soboty - a będzie ich w sumie 5 tysięcy - potrzebni są ponadto do obsługi zwiększonej częstotliwości dostaw, które w te dni będa miały miejsce. te zaś z kolei są niezbędne dla zapewnienia klientom pełnej dostepności świeżych produktów oraz towarów z ofert promocyjnych.

Biedronka w związku z zakazem handlu w niedzielę - podobnie jak wcześniej zapowiedział to także Lidl - planuje uruchomić dodatkowe akcje promocyjne.

Wszystkie udogodnienia dla klientów awizowane przez zarząd Jeronimo Martins Polska, właściciela sieci są obecnie już wdrażane i po raz pierwszy zafunkcjonują w najbliższy weekend - w piątek i sobotę 9-10 marca. Jak bowiem wiadomo, niedziela 11 marca będzie pierwszym dniem, w którym obowiązywać będą przepisy nowej ustawy, która od 1 marca br. wprowadziła zakaz handlu w niedzielę.

Biedronka to największasieć detaliczna w Polsce, mająca ponad 2,8 tys. sklepów w ponad tysiącu miejscowości. Filarami strategii firmy są starannie wyselekcjonowane produkty najwyższej jakości, oferowane w codziennie niskich cenach. Sieć Biedronka, obecna na polskim rynku od ponad 20 lat, współpracuje z ponad 600 polskimi partnerami handlowymi. Jeronimo Martins w Polsce zatrudnia ponad 65 tys. pracowników.