Bieg Azotowy w Kędzierzynie-Koźlu. Na starcie stanęło 220 zawodników. Wśród nich medalista mistrzostw świata Marcin Lewandowski

Tomasz Kapica
Bieg Azotowy 11.12.2021 Kędzierzyn-Koźle. Zobacz zdjęcia z trasy na kolejnych slajdach. Tom
Marcin Lewandowski poprowadził rozgrzewkę a potem dołączył do biegu rekreacyjnie. Rywalizację wygrał niezawodny Przemysław Chatys z Kędzierzyna-Koźla.

Bieg Azotowy już na stałe wpisał się w kalendarz sportowy Opolszczyzny. Jego współorganizatorem jest Grupa Azoty ZAK S.A, jeden z największych pracodawców w regionie.

Na starcie stanęło 220 zawodników, którym nie straszna była temperatura około zera stopni Celsjusza. Gościem zawodów był Marcin Lewandowski. Medalista mistrzostw świata i Europy w biegach na 800 i 1500 metrów najpierw poprowadził rozgrzewkę, a po niej sam wyruszył w trasę.

Dystans liczył 10 kilometrów, trasa wiodła wokół kompleksu sportowego rekreacyjnego na osiedlu Azoty i tamtejszej szkoły. Wszystkim uczestnikom dopisywał świetny humor.