Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Bieg mikołajkowy Kędzierzyn-Koźle 2019. Blisko pół tysiąca Mikołajów pobiegło ulicami miasta

[email protected]
Zawody na dystansie 10 kilometrów wygrał Przemysław Chatys z klubu KS Koziołek Kędzierzyn-Koźle. Świetnie pobiegła też Kelly Smith, żona siatkarza Zaksy Davida Smitha.

Na starcie sobotniego Biegu Mikołajkowego stanęło 491 zawodników. Trasa prowadziła ulicami kozielskiej starówki i parkiem. Jako pierwszy na metę przybiegł faworyt - Przemysław Chatys z klubu KS Koziołek Kędzierzyn-Koźle.

Pokonanie dystansu 10 km zajęło mu 33 minuty i 24 sekundy. Drugi był Roberto Dimiccoli z czasem o 20 sekund gorszym od Chatysa. Trzeci na mecie zameldował się Łukasz Błach z Kędzierzyna-Koźla (34:33).

Świetnie pobiegła też Kelly Smith, żona Davida Smitha, siatkarza Zaksy. Zajęła 12. miejsce w klasyfikacji ogólnej z czasem 37:52. Była też pierwszą wśród pań.

388 zawodników przybiegło z czasem poniżej jednej godziny. Bieg Mikołajkowy w Kędzierzynie-Koźlu to przede wszystkim fajna zabawa dla amatorów biegania.