Bieg Opolski będzie, ale mocno ograniczony. Start zapisów w środę 17 czerwca. Liczbę uczestników niewielka, warto się pospieszyć

Miłosz Bogdanowicz
Miłosz Bogdanowicz
Z powodu koronawirusa tylko w województwie opolskim odwołano już kilkadziesiąt różnych wydarzeń. Organizatorzy XVIII Biegu Opolskiego wierzą, że ta impreza dojdzie do skutku.
Z powodu koronawirusa tylko w województwie opolskim odwołano już kilkadziesiąt różnych wydarzeń. Organizatorzy XVIII Biegu Opolskiego wierzą, że ta impreza dojdzie do skutku. Łukasz Baliński
W pierwszą sobotę lipca Wyspa Bolko po raz kolejny zamieni się w arenę zmagań biegaczy. Zapisy ruszyły w środę 17 czerwca. Warto się pospieszyć, bo przez koronawirusa liczbę miejsc ograniczono do 150.

Jak informują organizatorzy, odbędą się biegi jedynie na dwóch dystansach - 5 i 10 kilometrów. Zabraknie natomiast biegów dla dzieci i zawodów nordic walking.

Każdy zawodnik zostanie wyposażony w maseczkę, którą powinien mieć ze sobą przez cały czas trwania imprezy – obowiązkowe jej użycie będzie w strefie startu oraz w miejscach, gdzie nie ma możliwości zachowania dwumetrowego dystansu od innych osób.

Z troski o zdrowie uczestników i w celu ograniczenia możliwości zakażenia się koronawirusem, organizatorzy odwołali ceremonię dekoracji zwycięzców. Zabraknie też strefy Expo i kontenera prysznicowego.

Zapisy wystartowały w środę 17 czerwca o 18.00. Na uiszczenie opłaty startowej w wysokości 35 złotych biegacze będą mieli tylko 3 dni. Jeśli ktoś nie dokona wpłaty na czas, zostanie usunięty z systemu, a jego miejsce będą mogli zająć kolejni chętni.

Gdy przeszkodzi koronawirus...
Jest plan B. Organizatorzy liczą się jednak z tym, że być może będą musieli odwołać swoją imprezę. To może się wydarzyć, jeśli rząd - w związku ze stale rosnącą liczbą zakażeń koronawirusem - ponownie zaostrzy przepisy związane z przemieszczaniem się i gromadzeniem.

- Głęboko wierzymy, że bieg się odbędzie, ale jeśli coś by się zmieniło, proponujemy możliwość wzięcia udziału w biegu wirtualnym. Nagrodą będzie oryginalny medal, który zostanie dostarczony pocztą - zapewniają.

Zapisy będą zrealizowane na tej stronie internetowej.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Szymon Grabowski: Miejsce Lechii jest w ekstraklasie, Arki również

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska