Uczennice miały do pokonania 600 metrów, a ich starsze koleżanki – 1200.

„Bieg w kasku” odbywał się dziś tylko w sześciu polskich miastach i był częścią ogólnokrajowej akcji pod hasłem „Dziewczyny na politechniki”. W Opolu była ona połączona z dniami otwartymi na PO. Wzięło w nich udział ponad 1000 uczniów z gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych.

- Wszyscy mogli obejrzeć uczelnię oraz wziąć udział w jednym z 60 różnego typu zajęć przygotowanych przez naszych pracowników i studentów – mówi Kamil Kalinowski z Sekcji Promocji i Kultury Politechniki Opolskiej.

Ciąg dalszy imprezy w piątek o godz. 18 na Wydziale Mechanicznym PO, który zaprasza na nocne podchody pod hasłem „Mechaniczny by Night – Challenge Szkół”.

- Uczniowie w 6-osobowych drużynach reprezentujących szkołę będą przechodzili pomiędzy salami dydaktycznymi i laboratoriami Wydziału Mechanicznego wykonując zadania czy rozwiązując zagadki związane z różnymi naukami technicznymi. Wydarzeniu będzie towarzyszył nastrój rywalizacji, zabawy i muzyki – mówi prof. Anna Król, prodziekan ds. współpracy i rozwoju.

Wieczór zakończy się około godziny 22 rozstrzygnięciem rywalizacji, wręczeniem nagród oraz koncertem przygotowanym przez studentów Wydziału Mechanicznego.

ZOBACZ TAKŻE:
Tych kobiet szuka opolska policja
QUIZ: Czy znasz język śląski?
Strajk kobiet w Opolu
Ile tak naprawdę zarabiają księża?
QUIZ: Najtrudniejsze pytania w "Milionerach"
W Opolu topiono PiSiannę