Biegi narciarskie. Znamy mistrzów Opolszczyzny

Najlepsze Opolanki w Biegu Piastów i mistrzostwach województwa.
Najlepsze Opolanki w Biegu Piastów i mistrzostwach województwa. Organizator
W ramach Biegu Piastów na 9 km stylem klasycznym rozegrane zostały V Mistrzostwa Województwa Opolskiego. Wygrali: Natalia Haczyk - Dariusz Lisowski.

W ubiegłych latach zawody rozgrywano na trasach w czeskim Rejvizie lub w okolicy Głuchołaz, a w tym połączono z Biegiem Piastów, wprowadzając stosowną klasyfikację dla narciarzy z Opolszczyzny. Zostali w niej uwzględnieni uczestnicy zameldowani na terenie województwa opolskiego lub należący do klubów, bądź innych organizacji, których siedziba znajduje się na Opolszczyźnie.

Zawodnicy rywalizowali w kategorii open kobiet i mężczyzn oraz w poszczególnych kategoriach wiekowych: od 20 lat (w przedziałach 10-letnich), aż do grupy powyżej 70 lat.

Bieg został rozegrany w dobrych warunkach pogodowych, przy lekko padającym śniegu, a w sumie na starcie stanęło 646 biegaczy, a 9 km bieg ukończyło 582 osób, w tym 44 uczestników ujętych zostało w klasyfikacji V Mistrzostw Województwa Opolskiego.

Tytuł mistrzyni regionu przypadł Natalii Haczyk (Bieg Opolski, Opole), która wyprzedziła Alicję Nackowicz (Głuchołazy) oraz Natalię Wantiejewą-Białczyk (Głuchołaski Klub Turystyki Narciarskiej, Nysa). Wśród mężczyzn najszybciej z Opolan trasę pokonał prudniczanin Dariusz Lisowski (Viktoria Głuchołazy). Srebro wywalczył jego klubowy kolega Marek Zalewski (Głuchołazy), a brąz Paweł Chmiel z Opola.

W zmaganiach o Puchar Burmistrza Miasta Głuchołazy, dla najlepszych zawodników z tego miasta zwyciężyli Alicja Nackowicz i Marek Zalewski. Z kolei puchar dla najlepszego zawodnika z Nysy otrzymała Natalia Wantiejewa-Białczyk.

W poszczególnych kategoriach wiekowych kolejność na podium wyglądała następująco:

Kobiet, powyżej 20 lat: Anna Żurek (Opole)

Mężczyźni, powyżej 20 lat: 1. Marcel Broj (Źlinice), 2. Wojciech Żurek (Opole), 3. Mateusz Wnęk (KTUKOL, Głuchołazy)

Kobiety, powyżej 30 lat: 1. Alicja Nackowicz (Głuchołazy), 2. Natalia Wantiejewa- Białczyk (Głuchołaski Klub Turystyki Narciarskiej, Nysa)

Mężczyźni powyżej 30 lat: 1. Paweł Chmiel (Opole), 2. Tomasz Żurek (Borowianka), 3. Daniel Kurpiela (Głogówek)

Kobiety powyżej 40 lat: 1. Natalia Haczyk (Bieg Opolski, Opole), 2. Maria Broj (Żlinice)

Mężczyźni powyżej 40 lat: 1. Marek Zalewski (Viktoria, Głuchołazy), 2. Kordian Kaltbach (Krapkowice), 3. Tomasz Novotny (Głuchołaski Klub Turystyki Narciarskiej, Mikulowice)

Kobiety powyżej 50 lat: 1. Barbara Sroka (Głuchołaski Klub Turystyki Narciarskiej, Głuchołazy), 2. Katarzyna Gwizdoń (Głuchołaski Klub Turystyki Narciarskiej, Prudnik), 3. Alicja Kocoń (Głuchołaski Klub Turystyki Narciarskiej, Głuchołazy)

Mężczyźni powyżej 50 lat: 1. Dariusz Lisowski (Viktoria Głuchołazy, Prudnik), 2. Grzegorz Szewczyk (Opole), 3. Stanisław Cymbalista (Nysa)

Kobiety powyżej 60 lat: 1. Małgorzata Szewczyk-Dżus (Głuchołaski Klub Turystyki Narciarskiej, Głuchołazy)

Mężczyźni powyżej 60 lat: 1. Adam Tokarz (Strzelce Opolskie), 2. Adam Smoliński (Viktoria, Głuchołazy), 3. Edward Ilnicki (Głuchołaski Klub Turystyki Narciarskiej, Głuchołazy)

FLESZ: Elektryczne samoloty nadlatują.