Biegi przełajowe. Dawid Kijaszek został mistrzem Polski młodzików

Archiwum prywatne
Dawid Kijaszek
Dawid Kijaszek Archiwum prywatne
Mistrzostwa kraju juniorów młodszych (rocznik 1996 i młodsi) oraz młodzików (rocznik 1998 i młodsi) odbyły się w Kwidzyniu.

Bardzo miło będzie jest wspominał Dawid Kijaszek. Mający 13 lat uczeń gimnazjum nr 2 w Głuchołazach i zawodnik głuchołaskiej Juvenii był najlepszy wśród 35 startujących młodzików na dystansie 2 km.

Nasz zawodnik uzyskał czas 5,34 min. Na 10. miejscu w tej kategorii finiszował inny nasz reprezentant - Nataniel Cichoń (Azymek Zdzieszowice), który do zwycięzcy stracił 18 sekund.

Więcej reprezentantów Opolszczyzny startowało wśród juniorów młodszych, ale ich lokaty nie były już tak dobre. Na 3 km dziewcząt w gronie 66 zawodniczek najlepiej wypadła Monika Woś (Juvenia Głuchołazy), która zajęła 20. pozycję.

Lokaty jej koleżanek klubowych: 23. Joanna Mormul, 26. Kamila Ponikiewska i 57. Aleksandra Gabriel. Na tym samym dystansie chłopców wśród 106 biegaczy 32. był Paweł Kelmer (Podium Kup), a 80. Kamil Baron (Azymek Zdzieszowice).

Na 5 km wśród 75 biegaczy Łukasz Michalak (Azymek) zajął 28. lokatę, a Franciszek Klimczak (Juvenia) nie ukończył biegu. Na 2 km dziewcząt (startowało 96 osób) 33. była Angelika Cender, a 44. Magdalena Giet (obie MMKS Kędzierzyn-Koźle).