„Bierzmy się do dzieła!” – przedłużamy termin!

Materiał informacyjny
Trwa ogólnopolska kampania edukacyjna „Jesteś twórcą – masz prawo”, promująca kreatywność dzieci, pobudzająca wyobraźnię i ucząca wrażliwości na twórczość innych. Jednym z głównych elementów przedsięwzięcia jest konkurs „Bierzmy się do dzieła!”, skierowany do najmłodszych twórców. Biorąc pod uwagę duże zainteresowanie wydarzeniem, termin nadsyłania zgłoszeń zostaje przesunięty, dając uczestnikom więcej czasu na przygotowanie wyjątkowych prac.

Konkurs „Bierzmy się do dzieła!” skierowany jest do uczniów szkół podstawowych, powszechnych i artystycznych. Zachęcamy do tworzenia co najmniej trzyosobowych zespołów, które pod opieką nauczyciela przygotują konkursową pracę w kreatywny sposób nawiązującą do tematu praw autorskich z wykorzystaniem wiedzy zaczerpniętej z materiałów edukacyjnych zamieszczonych na stronie www.jestestworca.pl. Czym jest dzieło? Kim jest twórca? Obudźcie swoją wyobraźnię!

Wychodząc naprzeciw potrzebom uczestników oraz biorąc pod uwagę duże zainteresowanie odbiorców kampanią „Jesteś twórcą – masz prawo” termin nadsyłania zgłoszeń zostaje przesunięty – na prace konkursowe czekamy do 23 kwietnia br. Zwycięzców poznamy 1 czerwca podczas finałowego wydarzenia.

Nie stawiamy ograniczeń – praca konkursowa może być wykonana w dowolnej formie, takiej, która jest najbliższa młodym twórcom. Od trójwymiarowych wycinanek, przez dynamiczne teledyski aż do chwytliwych piosenek – z niecierpliwością czekamy na Wasze pomysły.

Szukacie inspiracji? Na platformie www.jestestworca.pl znajdziecie osiem kilkuminutowych filmów zrealizowanych z udziałem najmłodszych, które w sposób przystępny i interesujący poruszają tematy z zakresu praw autorskich. Dzięki nim słowa takie jak „sztuka”, „utwór”, „plagiat” czy „proces twórczy” przestaną być zagadkowe, a być może ich poznanie będzie początkiem niesamowitej artystycznej przygody. Nagrodą w konkursie jest sprzęt audio video.

Regulamin konkursu oraz wszystkie materiały dydaktyczne dostępne są na stronie www.jestestworca.pl

Patronat Honorowy nad kampanią „Jesteś twórcą – masz prawo” objął Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Mecenasem głównym kampanii jest PKN ORLEN. Patronami medialnymi przedsięwzięcia są Telewizja Polska S.A. i Polskie Radio S.A. W przedsięwzięcie zaangażowali się partnerzy: Polski Instytut Sztuki Filmowej, Związek Cyfrowa Polska, Librus – dostawca elektronicznych dzienników lekcyjnych oraz Stowarzyszenie Polskich Muzyków Kameralistów.

*

***
Polskie Wydawnictwo Muzyczne jest instytucją kultury od 75 lat specjalizującą się w wydawaniu materiałów nutowych oraz książek z zakresu muzyki klasycznej, jazzu i muzyki filmowej. Szeroka oferta wydawnicza oficyny obejmuje dzieła muzyki dawnej i współczesnej, repertuar polski i światowy, nuty przeznaczone dla amatorów i specjalistów, publikacje o charakterze pedagogicznym, naukowym i popularnym oraz obszerny katalog wydawnictw książkowych i leksykograficznych. PWM to jedna z najważniejszych instytucji muzycznych w Polsce, promująca wśród zagranicznych partnerów twórczość rodzimych kompozytorów; jest także przedstawicielem czołowych zagranicznych wydawców na terenie kraju. Odpowiadając na oczekiwania współczesnego odbiorcy, PWM poszerzyło swoją działalność o nową markę fonograficzną – Anaklasis. Jako wydawca Ruchu Muzycznego, oficyna stwarza przestrzeń dla artystycznego dialogu i naukowej refleksji, wymiany myśli i kształtowania świadomości estetycznej. PWM inicjuje działania edukacyjne, będąc głównym organizatorem popularnych Dni Edukacji Muzycznej, Seminarium Edytorstwa Muzycznego czy najnowszej ogólnopolskiej kampanii o prawie autorskim: „Jesteś twórcą – masz prawo”. Więcej: www.pwm.com.pl.

Więcej informacji o konkursie: dodziela@jestestworca.pl

Materiał oryginalny: „Bierzmy się do dzieła!” – przedłużamy termin! - Polska Times

Dodaj ogłoszenie