Bilingua: dwa języki, wiele możliwości

Materiał informacyjny Domu Współpracy Polsko-Niemieckiej

Seria komiksowa „Achim i jego studnia (z niemieckim echem)”, autorstwa Bartosza Minkiewicza, jest projektem realizowanym w ramach kampanii „Bilingua- łatwiej z niemieckim!” przez Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej. Ma ona na celu promocję polsko-niemieckiej dwujęzyczności oraz popularyzację historii i kultury Górnego Śląska.

Achim jest tzw. influencerem, a swoje zasięgi w mediach społecznościowych wykorzystuje do promowania elementów historii i kultury Górnego Śląska. Łączy to ze swoją pasją, jaką są podróże. Zabiera nas w różne miejsca regionu i przedstawia ciekawostki na ich temat. Wszystko to okraszone jest dużą dawką humoru.

Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej od 10 lat prowadzi ogólnopolską kampanię „Bilingua- łatwiej z niemieckim!” mającą na celu promocję polsko-niemieckiej dwujęzyczności. Realizowane w ramach projektu działania łączą naukę języka niemieckiego z poznawaniem historii i kultury Mniejszości Niemieckiej m.in. w naszym regionie. Podejmowane przez nas inicjatywy to m.in. organizacja animacji językowych w przedszkolach, szkołach oraz innych zainteresowanych podmiotach, doradztwo w zakresie dwujęzyczności oraz organizacji nauki języka niemieckiego jako języka mniejszości narodowej, warsztaty i szkolenia dla nauczycieli j. niemieckiego, warsztaty językowe dla dzieci i młodzieży, spotkania dla rodzin wychowujących/ planujących wychowywać dzieci dwujęzycznie, materiały edukacyjne z języka niemieckiego oraz wydawanie polsko-niemieckich magazynów dla dzieci (KEKS, bäm!). Istotny element naszej działalności stanowią publikacje. Zdecydowana większość z nich poświęcona jest historii naszego regionu. W tym miejscu warto wspomnieć np. „Atlas Górnego Śląska dla dzieci” oraz „Atlas Dolnego Śląska dla dzieci”. Obie pozycje to kompendium wiedzy na temat najważniejszych wydarzeń z historii tych regionów oraz elementów ich dziedzictwa kulturowego. Zarówno te, jak i inne publikacje DWPN znajdą Państwo na stronie naszej księgarni internetowej: www.hausbooks.pl.

Wszelkie informacje oraz aktualności nt. kampanii znajdują się na naszym profilu w mediach społecznościowych:https://www.facebook.com/latwiejzniemieckim.

*Projekt finansowany jest w ramach dotacji Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji
w ramach realizacji zadania pn. „Działalność Punktu Doradczego i inne działania mające na celu wspieranie polsko-niemieckiej dwujęzyczności w ramach kampanii Bilingua- łatwiej z niemieckim!”

Dodaj ogłoszenie