Biskup Andrzej Czaja: Prawda o Bożym Narodzeniu pozwala bez lęku i z nadzieją spoglądać w przyszłość

OPRAC.:
Mateusz Zbroja
Mateusz Zbroja
- Prawda o Bożym Narodzeniu pozwala bez lęku i z nadzieją spoglądać w przyszłość - powiedział w Wigilię Bożego Narodzenia biskup Andrzej Czaja
- Prawda o Bożym Narodzeniu pozwala bez lęku i z nadzieją spoglądać w przyszłość - powiedział w Wigilię Bożego Narodzenia biskup Andrzej Czaja Fot. Marzena Bugała-Astaszow
Prawda o Bożym Narodzeniu pozwala bez lęku i obaw, z nadzieją spoglądać w nieznaną przyszłość - podkreślił w orędziu na Boże Narodzenie ordynariusz opolski bp Andrzej Czaja. Jak zaznaczył, przyjmując Jezusa człowiek może doświadczyć ciepła i mocy Jego miłości.

W telewizyjnym orędziu wygłoszonym w wieczór wigilijny bp Andrzej Czaja podkreślił, że przychodząc na świat Jezus stał się "Emmanuelem, Bogiem z nami".

Jak zaznaczył, "to wspaniała prawda, którą trzeba się na nowo rozradować i przejąć".

- Radosna nowina, jakże ważna dla nas w tych trudnych uwarunkowaniach naszego życia, pozwala spoglądać w nieznaną przyszłość bez lęku i obaw, z nadzieją, ale też domaga się wdzięczności z naszej strony - powiedział hierarcha.

- Niech święta będą czasem radosnego uwielbienia Boga i niech pokój zagości w naszym sercu i między nami - życzył bp Czaja.

"Jezus urodził się w ubóstwie i chłodzie"

Zwrócił uwagę, że Jezus przychodząc na ten świat "zrezygnował z majestatu swej chwały i narodził się w stajni, ubóstwie i chłodzie dając nam w ten sposób do zrozumienia, że nie zależy mu na dostojeństwie i blasku tego świata, lecz na szczęściu każdego z nas".

Przekonywał, że przyjmując Jezusa człowiek może "doświadczyć na nowo ciepła i mocy Jego miłości".

- Niech zaowocuje ona tak wielkim poruszeniem naszego serca, byśmy nie zagubili tej wrażliwości, która objawiła się w naszym społeczeństwie tuż po wybuchu wojny, by była w nas zawsze gotowość do pomocy człowiekowi w potrzebie - życzył bp Czaja.

Powiedział, że w Świętej Rodzinie można zobaczyć "ikonę Kościoła", bo "jest wspólnotą ludzi z Bogiem, otwartą i służebną".

Święta Rodzina uczy nas tego, co najważniejsze w życiu, na drodze do nieba, że trzeba Jezusa przyjąć, Jezusem żyć i Nim się dzielić - wskazał bp Czaja.

"Domu nie tworzy majętność i dostatek"

Nawiązując do groty, w której narodził się Zbawiciel, hierarcha podkreślił, że "domu nie tworzy majętność i dostatek".

- Dom jest tam, gdzie jest prawdziwa miłość między ludźmi.(...) Oby te święta zbliżyły nas do siebie, byśmy w codzienności chcieli więcej być ze sobą i dla siebie; mieli dla siebie więcej czasu i serca; okazywali sobie więcej czułości i budowali dojrzałe relacje - zaapelował ordynariusz opolski.

Życzenia od biskupa Andrzeja Czai na święta Bożego Narodzenia

Bp Czaja życzył rodakom w kraju i za granicą oraz wszystkim mieszkańcom Polski "owocnego przeżycia świąt Bożego Narodzenia" oraz "rozradowania się orędziem o bliskości i miłości Boga".

- Niech Boży Duch pomoże nam odczytać i wziąć w swoje życie znak Dzieciątka i znak św. Rodziny, ku odnowie serca, wspólnoty domu i naszego społeczeństwa, by więcej było między nami radości, pokoju, zgody i miłości - powiedział hierarcha.

Zaapelował także o modlitwę w intencji pokoju na świecie.

- Módlmy się wiele do Boga o pokój na całej ziemi, o moc wiary, nadziei i miłości w naszych sercach. Niech Boże błogosławieństwo "Ojca i Syna, i Ducha Świętego" w tym wszystkim nas wspiera. "Chwała na wysokości Bogu, a na ziemi pokój ludziom dobrej woli" - podsumował bp Czaja.

od 16 lat

rs

Źródło:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo

Materiał oryginalny: Biskup Andrzej Czaja: Prawda o Bożym Narodzeniu pozwala bez lęku i z nadzieją spoglądać w przyszłość - Portal i.pl

Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska