Biskup Andrzej Czaja znalazł się w szpitalu. Biskupi pomocniczy proszą wiernych o modlitwę

Bolesław Bezeg
Bolesław Bezeg
Biskup opolski Andrzej Czaja
Biskup opolski Andrzej Czaja Archiwum NTO
W niedzielę (29 stycznia) opolski biskup Andrzej Czaja w efekcie nagłego pogorszenia samopoczucia trafił do szpitala.

Jak dowiedziała się redakcja „nto", w niedzielę 29 stycznia opolski biskup Andrzej Czaja (59 lat) nieoczekiwanie odczuł nagłe pogorszenie samopoczucia. Było to o tyle zaskakujące, iż ostatnio nasz biskup diecezjalny cieszył się dobrym zdrowiem i korzystając z pełni swych sił wykonywał rozliczne duszpasterskie obowiązki.

- Na razie nie wiadomo co to za choroba, właśnie po to naszego biskupa zatrzymano w szpitalu, by dokładnie zbadać przyczyny nieoczekiwanego pogorszenia jego samopoczucia. Biskupi pomocniczy przejęli wszystkie jego obowiązki, jednocześnie kierując do wszystkich diecezjan ogromną prośbę o modlitwę o zdrowie dla naszego biskupa - powiedział nam ksiądz Joachim Kobienia rzecznik prasowy Opolskiej Kurii Diecezjalnej.

W tej sprawie - prosząc o modlitwę za rychłe uzdrowienie opolskiego biskupa ordynariusza - opolscy biskupi pomocniczy Rudolf Pierskała i Waldemar Musioł, napisali wspólny list do kapłanów, osób konsekrowanych i diecezjan. Czytamy w nim m.in.:

„Kierując się troską i braterską solidarnością informujemy, że na wskutek silnej infekcji - póki co - niewiadomego pochodzenia, biskup Andrzej od wczoraj przebywa w szpitalu. Celem jego hospitalizacji jest diagnostyka, a następnie leczenie, które może potrwać jakiś czas."

W dalszej części listu opolscy biskupi pomocniczy proszą o modlitwę w intencji zdrowia Biskupa Opolskiego, a także proszą o ograniczenie do minimum bezpośrednich kontaktów telefonicznych z biskupem Andrzejem, by nie zakłócać jego dochodzenia do zdrowia.

Biskup Andrzej Czaja urodził się 12 grudnia 1963 r. w Oleśnie. Jest profesorem Uniwersytetu Opolskiego i doktorem habilitowanym w dziedzinie teologii. Pełni też funkcję Wielkiego Kanclerza Wydziału teologicznego Uniwersytetu Opolskiego. W swojej pracy duszpasterskiej stawia na bezpośrednie kontakty z wiernymi. Wzorem św. Jana Pawła II odbywa liczne spotkania i podróże po terenie powierzonej mu diecezji. Dzięki swojemu ujmującemu sposobowi bycia i wielkiej empatii, cieszy się wielką sympatią diecezjan.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Eurowybory 2024. Najważniejsze "jedynki" na listach

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska