Nasza Loteria

Biskup opolski Andrzej Czaja spotka się z młodzieżą poprzez internet

Krzysztof Ogiolda
Krzysztof Ogiolda
Archiwum
Niedziela Palmowa rozpoczyna Wielki Tydzień. Jest także tradycyjnym dniem obchodów Światowego Dnia Młodzieży ustanowionego przez papieża Jana Pawła II.

Z tej okazji biskup opolski Andrzej Czaja odprawi o godzinie 11.00 mszę św. w kościele pw. św. Apostołów Piotra i Pawła. Po mszy św. - około 12.30 - rozpocznie się spotkanie w Centrum Duszpasterstwa Młodzieży.

Z powodu ograniczeń wywołanych pandemią koronawirusa młodzież będzie mogła uczestniczyć w obu tych wydarzeniach za pomocą internetu.

Transmisja zostanie udostępniona na Facebooku na profilu Diecezjalnego Duszpasterstwa Młodych Ławka: facebook.com/dmlawka.

- Przed nami bardzo ważny moment przeżywania roku liturgicznego - Święta Wielkanocne - mówił, zapraszając młodzież do udziału bp Andrzej Czaja. - Zapraszam, by jak najlepiej przeżyć święta Paschy, czyli przejścia Pana Jezusa przez mękę i śmierć do chwały Zmartwychwstania. By zaczerpnąć z Bogactwa łaski tego czasu.

Zachęcając młodzież do udziału w 35. Światowym Dniu Młodzieży w łączności z papieżem Franciszkiem, bp Czaja przypomniał, że papież wydał z tej okazji orędzie pt. „Młodzieńcze, Tobie mówię wstań”. Biskup zachęcił młodych, by znaleźli ten tekst w internecie i go przeczytali.

Niedzielą Palmową przypadającą zawsze na siedem dni przed Wielkanocą rozpoczyna się w Kościele Wielki Tydzień.
Upamiętnia ona także uroczysty wjazd Pana Jezusa do Jerozolimy na pięć dni przed Jego śmiercią na krzyżu. Jak podają Ewangelie, tłumy rzucały na drogę płaszcze, gałązki oliwne i palmowe wołając: „Hosanna Synowi Dawida: błogosławiony, który przychodzi w imię Pańskie”.

W Niedzielę Palmową podczas mszy św. czyta się lub śpiewa ewangeliczny opis Męki Pańskiej. Zgodnie z tradycją wierni przynoszą tego dnia do kościoła palmy (w polskiej tradycji zwykle kolorowo udekorowane bazie) do poświęcenia. W tym roku - ze względu na epidemię - będzie się ono odbywać bez pokropienia wodą święconą. Nie będzie także tradycyjnej procesji z palmami.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

szkolenie wojsko

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska