Biznes nagradza najlepszych studentów

Redakcja
- Takie konkursy są potrzebne, by promować młodych ludzi - mówi  Daniel Wiliński z Wydziału Chemicznego Politechniki Warszawskiej, laureat I miejsca (po lewej). Na zdjęciu z Andrzejem Balcerkiem, prezesem Górażdże Cement.
- Takie konkursy są potrzebne, by promować młodych ludzi - mówi Daniel Wiliński z Wydziału Chemicznego Politechniki Warszawskiej, laureat I miejsca (po lewej). Na zdjęciu z Andrzejem Balcerkiem, prezesem Górażdże Cement. Paweł Stauffer
Firma Górażdże Cement rozstrzygnęła ogólnopolski konkurs na najlepszą pracę dyplomową o zrównoważonym rozwoju w budownictwie. Wśród laureatów jest student PO.

Jest nim Krzysztof Drożdżol z Wydziału Budownictwa Politechniki Opolskiej został. Zajął III miejsce. Przygotował pracę dotyczącą uszkodzeń przewodów kominowych i związanego z nimi niebezpieczeństwa dla mieszkańców.

- Nie jestem teoretykiem, raczej praktykiem. Poprzez moją pracę chciałbym sprawić, by kominy nie kojarzyły się z brudem, ale z czystością i bezpieczeństwem. Zwłaszcza po ostatnich na Opolszczyźnie przypadkach zaczadzenia - mówi Krzysztof.

Student tematyką "kominową" zainteresowany był już od dzieciństwa. To dlatego, że pochodzi z rodziny o tradycjach kominiarskich (jego ojciec jest kominiarzem).

- Pracowałem w firmie ojca, jestem mistrzem kominiarskim. Dlatego w mojej pracy nie pisałem o teorii, ale rzeczach, które znam z praktyki. Uszkodzenia przewodów kominowych to przecież temat bardzo ważny, bo od ich szczelności zależy ludzkie zdrowie i życie - mówi Krzysztof Drożdżol.

Pierwsze miejsce zajął Daniel Wiliński z Wydziału Chemicznego Politechniki Warszawskiej. Napisał innowacyjną pracę o tym, jak wzmocnić beton przy użyciu odpadowego plastiku.

- Od wielu lat staramy się być blisko uczelni i współpracujemy ze środowiskiem naukowym - mówi Andrzej Balcerek, prezes Górażdże Cement SA. - Ten konkurs jest jednym z elementów tej współpracy. W tym roku rozpoczynamy kolejny duży projekt mający zacieśnić naszą współpracę z nauką o nazwie "Uniwersytet Betonu", w którym uczestniczyć będzie 17 uczelni z całej Polski, ponieważ chcemy, aby studenci byli bliżej biznesu.

Do konkursu zakwalifikowano 17 prac dyplomowych (magisterskich i inżynierskich), które zostały nadesłane przez uczelnie z całej polski. Prace oceniane były przez jury w składzie: prof. Zbigniew Giergiczny (Grupa Górażdże i Politechnika Śląska), dr inż. Norbert Szmolke (Politechnika Opolska) i Marek Budziński (znany opolski architekt). Przyznano sześć nagród: trzy nagrody główne w wysokości 8 tys., 6 tys. i 4 tys. złotych oraz 3 wyróżnienia po 2,5 tys. złotych.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska