Black Friday – zaplanuj swoje zakupy online na wyprzedażach

Materiał informacyjny PKN ORLEN
Udostępnij:
Black Friday to święto wyprzedaży, które w tym roku przypada na 26 listopada. To okazja, żeby zaopatrzyć się w artykuły w promocyjnych cenach i kupić prezenty na święta Bożego Narodzenia. Dla wszystkich, którzy chcą wtedy uniknąć kolejek i tłumów, doskonałym rozwiązaniem będą zakupy online w sklepach internetowych. Black Friday to również dobry moment, żeby wypróbować wygodną i szybką dostawę z ORLEN Paczką. Podpowiemy Ci, jak zaplanować swoje zakupy online na wyprzedażach na Black Friday, by nie przepłacić i skorzystać z niskich kosztów dostawy

Jak co roku Black Friday to dzień, gdy liczne sklepy internetowe będą oferować wyjątkowe rabaty i oferty specjalne przez 24 godziny, aby uczcić rozpoczęcie sezonu zakupów świątecznych. Tyle teorii. No właśnie, czy na pewno mamy tylko 24 godziny na podjęcie zakupowych decyzji? Jak korzystać z dobrodziejstw promocji i nie zwariować? Przyjrzyjmy się, o co chodzi z tym „Czarnym Piątkiem”.

Black Friday – jak to się zaczęło?

W USA Czarny Piątek to od dziesięcioleci w zasadzie instytucja. Tradycyjnie, wyprzedaże na Black Friday odbywają się zawsze w piątek po amerykańskim Święcie Dziękczynienia. Chociaż nie jest to oficjalne święto państwowe, Czarny Piątek ma w sobie coś ze święta zakupów, ponieważ wielu pracowników wykorzystuje go jako dzień przejściowy między Świętem Dziękczynienia (które zawsze wypada w czwartek) a kolejnym weekendem. Handlowcy wykorzystują tę okoliczność i wabią chętnych do zakupów klientów do swoich sklepów coraz wcześniej, czasem nawet o północy. To właśnie w ten dzień amerykańskie sklepy odnotowują największe w całym roku obroty. Każdego roku miliony Amerykanów dają się porwać szałowi zakupów i są gotowi stać nawet w wielogodzinnych, całonocnych kolejkach, aby zaraz po otwarciu sklepów mieć lepszą pozycję startową w wyścigu po najatrakcyjniejsze towary.

Black Friday, a może Czarny Piątek, czyli wyprzedaże online

Jak wiele amerykańskich zwyczajów, choćby Halloween czy Walentynki, również i Black Friday na stałe zagościł w kalendarzach europejskich, również polskich konsumentów. W przeciwieństwie do USA, gdzie tradycyjne sklepy przeżywają prawdziwe oblężenie, w Polsce polujemy na czarnopiątkowe okazje przede wszystkim podczas zakupów online. Zwłaszcza w ostatnich latach, wraz z przyrostem obrotów w sektorze e-commerce, to właśnie w sklepach internetowych koncentruje się większość działań związanych z okazjonalnymi przecenami. Europejską specyfiką jest również to, że promocyjne ceny nie obowiązują tylko w sam Czarny Piątek, ale rozciągają się na cały Black Week, Black Weekend lub aż do Cyber Monday, czyli „Cyfrowego Poniedziałku”, który jest faktycznym świętem handlu online.

Zakupy online – poluj na szalone okazje z chłodną głową

Co roku w serwisach informacyjnych oraz portalach internetowych z niedowierzaniem oglądamy filmy z USA, na których konsumenci z werwą godną zamieszek walczą o najlepsze okazje i wyprzedaże. Nierzadko dochodzi nawet do rękoczynów. Trzeba wiedzieć jednak, że specyfika amerykańskich przecen czarnopiątkowych jest nieco inna od naszej. Sklepy z elektroniką mają w zwyczaju wystawianie bardzo ograniczonej liczby produktów w absurdalnie niskich cenach. Nowoczesny laptop za 500 zł, telewizor nowej generacji za 300 zł, a może ekspres ciśnieniowy do kawy za 19,90? Ale każdy w ilości 10 sztuk na sklep. To o takie gratki walczą klienci za oceanem. W naszych warunkach przeceny nie są aż tak ekstremalne, budzą więc zdecydowanie mniejsze emocje. Warto jednak zainteresować się tym, co mają do zaproponowania polskie sklepy internetowe i platformy aukcyjne, zwłaszcza, że Mikołaj i Boże Narodzenie za pasem.

Black Friday – jak upolować prawdziwą gratkę na wyprzedażach online.

Do czarnopiątkowych okazji oraz zakupów online warto się przygotować. Tajemnicą poliszynela jest, że niektórzy nieuczciwi handlowcy przed okresem wyprzedaży podnoszą ceny, tylko po to, aby różnica cen na wyprzedaży wyglądała bardziej kusząco. Najlepiej więc jeszcze przed rozpoczęciem kampanii reklamowych związanych z Black Friday zrobić listę wymarzonych zakupów i sprawdzić ceny tych produktów w regularnej sprzedaży. Tak przygotowani możemy udać się na łowy na czarnopiątkowych wyprzedażach w sklepach internetowych. Będziemy bowiem w stanie ocenić, czy wyciskarka do soków rzekomo przeceniona z 1899 zł na jedyne 899 to faktycznie okazja naszego życia, czy może produkt dostępny przez cały rok w widełkach od ośmiuset do tysiąca złotych.

orlen paczka

Dobrym sposobem na faktyczne oszczędności na wyprzedażach jest zwarcie szeregów z rodziną czy znajomymi. Wiele sieci z elektroniką i AGD oferuje bardzo wysokie rabaty w sklepach internetowych przy zakupie kilku produktów. Warto popytać znajomych, czy nie planują przypadkiem zakupu droższych sprzętów. Wspólne polowanie na okazje to świetny motyw przewodni na domówkę! A przed Bożym Narodzeniem, w natłoku spraw domowych, sprzątania, gotowania i innych obowiązków, z wdzięcznością pomyślimy o tym listopadowym weekendzie, podczas którego zamówiliśmy prezenty dla bliskich. No i zostanie nam jeszcze sporo czasu na zmianę zdania.

Wymarzony prezent na święta z szybką i bezpieczną dostawą

Ostatnim ogniwem, bez którego żadne zakupy online nie będą naprawdę udane, jest szybka, wygodna, bezpieczna i tania dostawa. Taka właśnie jest nowoczesna usługa logistyczna ORLEN Paczka. ORLEN Paczka to ogólnopolski zasięg, dostawa w 1-2 dni i aż trzy dni na odbiór przesyłek. To także nowa sieć automatów paczkowych, bezpłatna aplikacja mobilna i to wszystko w bardzo atrakcyjnej cenie.

Jak to wygląda w praktyce? Gdy robisz zakupy internetowe, zaznacz po prostu w opcjach dostawy „ORLEN Paczka” i wybierz jeden z ponad 6000 punktów odbioru. Z pewnością znajdziesz jakiś w pobliżu domu lub pracy, bo ORLEN Paczkę można odebrać w kioskach RUCHu, automatach paczkowych, na wybranych stacjach ORLEN oraz w punktach partnerskich oznakowanych logiem ORLEN Paczki. W dodatku twoja przesyłka nie tylko dotrze na czas, ale będziesz miał aż trzy dni na jej odebranie: nie musisz się więc martwić o „złapanie” kuriera ani stresować, że z powodu braku odbioru wróci ona do adresata. Zatem - udanych łowów!

Wideo

Materiał oryginalny: Black Friday – zaplanuj swoje zakupy online na wyprzedażach - Polska Times