Bliźniaków odróżniają odciski palców. Studenci WSB Opole na tropie przestępców

Materiał WSB Opole
Studenci WSB odwiedzili Komendę Wojewódzką Policji w Opolu, gdzie mieli okazję „od kuchni” poznać pracę śledczych.
Studenci WSB odwiedzili Komendę Wojewódzką Policji w Opolu, gdzie mieli okazję „od kuchni” poznać pracę śledczych. Materiał WSB Opole
Jak zabezpieczyć ślady linii papilarnych na metalowym przedmiocie? Jak wygląda techniczne badanie dokumentów oraz czy łatwo jest udowodnić winę komuś, kto pozornie nie brał udziału w zdarzeniu? To jedne z wielu pytań, na które odpowiedzi poznali studenci II roku administracji i bezpieczeństwa wewnętrznego, którzy kilka dni temu odbyli kolejną wizytę studyjną. Tym razem była to Komenda Wojewódzka Policji w Opolu.

Sympozja, zajęcia terenowe, nauka z wykorzystaniem nowoczesnych trenażerów, spotkania z praktykami, a także wizyty studyjne stały się nieodłącznym elementem wsparcia procesu dydaktycznego w opolskiej WSB. Dzięki takim spotkaniom, studenci mają szansę naocznie przyjrzeć się pracy w administracji publicznej, służbach mundurowych.

30 listopada br. żacy odwiedzili Komendę Wojewódzką Policji w Opolu, gdzie mieli okazję „od kuchni” poznać pracę śledczych. Dużym zainteresowaniem cieszyło się laboratorium kryminalistyczne, gdzie młodzież poznała tajniki daktyloskopii, będącej najstarszym działem kryminalistyki, która polega na ustalaniu tożsamości osób na podstawie linii papilarnych.

Studenci mieli również okazję do sprawdzenia swoich sił na wirtualnej strzelnicy.

– Takie spotkania są bardzo potrzebne, gdyż mamy szansę poznać w praktyce, jak wygląda praca w mundurówce – ocenia Piotr Glensk, uczestnik spotkania. – Uczelnia dysponuje wirtualną strzelnicą, gdzie miałem okazję spróbować swoich sił. Niemniej, spotkanie z policjantami oraz poprzedzająca część praktyczną tzw. pogadanka, jest równie ciekawa i inspirująca – dodaje.

Podobnego zdania jest Weronika Kania, która podkreśla, że spotkania studyjne to szansa na praktykę.

– Takie spotkania nas napędzają. Chcemy studiować dalej na tym kierunku! Ja na pewno wybiorę pracę w służbach mundurowych, taki mam plan – wyjaśnia.

- Studiując administrację i bezpieczeństwo wewnętrzne w Wyższej Szkole Bankowej w Opolu można mieć gwarancję, że uda się połączyć wiedzę z praktyką - podkreśla menadżer kierunku dr Anna Wawrzczak-Gazda.

A już niebawem, studenci wezmą udział w spotkaniu w areszcie śledczym w Opolu.

od 16 lat
Wideo

Dziś 81. rocznica Ludobójstwa na Wołyniu

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska