Memy o Blue Monday 2024. Najśmieszniejsze obrazki poprawią Wam humor w poniedziałek 15 stycznia, w najbardziej depresyjny dzień roku

OPRAC.:
Bartłomiej Romanek
Bartłomiej Romanek
Memy na Blue Monday 2023
Memy na Blue Monday 2023 Internet, media społecznościowe, Demotywatory, Kwejk
Poniedziałek, 15 stycznia 2024 roku będzie najbardziej depresyjnym dniu roku - tak twierdzą specjaliści. To wtedy wypada Blue Monday, ustanowiony przez Cliffa Arnalla. Chociaż jego wyliczenia mają więcej wspólnego z pseudonauką, to Blue Monday zyskał na popularności i jest obchodzony w trzeci poniedziałek stycznia. Do 2011 był to poniedziałek ostatniego pełnego tygodnia. Jak przetrwać ten ciężki dzień? Pomogą Wam w tym nasze memy!

Blue Monday 2024 Kiedy wypada?

Pseudonaukowy termin Blue Monday (ang. Smutny, przygnębiający poniedziałek) wprowadził w 2005 roku Cliff Arnall – brytyjski psycholog, pracownik Cardiff University. Arnall wyznaczał datę najgorszego dnia roku za pomocą wzoru matematycznego uwzględniającego czynniki meteorologiczne (krótki dzień, niskie nasłonecznienie), psychologiczne (świadomość niedotrzymania postanowień noworocznych) i ekonomiczne (czas, który upłynął od Bożego Narodzenia powoduje, że kończą się terminy płatności kredytów związanych z zakupami świątecznymi) - przypomina Wikipedia.

Wzór, który stworzył dr Cliff Arnall do obliczenia Blue Monday, wygląda tak: [W+(D-d)]xTQ/MxNA

Gdzie:

  • W = Pogoda
  • D = zadłużenie
  • d = kwota do zapłaty w najbliższym dniu wypłaty
  • T = czas od Świąt Bożego Narodzenia
  • Q = czas od niepowodzenia noworocznych postanowień
  • M = niski poziom motywacji
  • Na = poziom motywacji do podjęcia działania

Jak przypomina Wikipedia, W 2011 roku Arnall zmienił sposób wyznaczania Blue Monday, wskazując 17 stycznia jako najgorszy dzień roku. Szybsze nadejście tego dnia (trzeci, a nie czwarty poniedziałek stycznia) umotywował kryzysem finansowym.

Jakie są podstawy naukowe Blue Monday?

Termin Blue Monday nie ma nic wspólnego z nauką. Jak odkrył Ben Goldacre, prowadzący w „The Guardian” rubrykę Bad Science, skupiającą się na opisywaniu i demaskowaniu pseudonaukowych odkryć i oszustw, przed publikacją prasową artykułu, agencja reklamowa Porter Novelli skontaktowała się z pokaźną liczbą wykładowców uniwersyteckich, oferując wynagrodzenie w zamian za umieszczenie ich nazwisk w artykule.

The Guardian opublikował także oświadczenie Cardiff University, w którym uczelnia neguje związek Cliffa Arnalla z jakimkolwiek projektem naukowym i podkreśla, że Cliff Arnall jest byłym korepetytorem, który zakończył współpracę z uniwersytetem w lutym, a więc 10 miesięcy przed publikacją artykułu.

Potraktujmy więc Blue Monday z przymrużeniem oka, uśmiechając się podczas oglądania naszych memów.

Nie przeocz

Musisz to wiedzieć

od 7 lat
Wideo

Jak głosujemy w II turze wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska