Boks. Medale Opolan w mistrzostwach Dolnego Śląska i Opolszczyzny

Redakcja
Medaliści Opolskiego Klubu Bokserskiego z trenerami.
Medaliści Opolskiego Klubu Bokserskiego z trenerami. Archiwum klubowe
W hali sportowej przy ul. Głuchołaskiej w Nysie odbyły się II mistrzostwa Dolnego Śląska i Opolszczyzny w boksie. Reprezentanci naszych klubów wywalczyli sześć krążków.

Bardzo dobrze spisali się zawodnicy Opolskiego Klubu Bokserskiego, którzy walczyli w finałach trzech kategorii i zdobyli złote medale.

Aktualny wicemistrz Polski młodzików Adam Majewski rywalizował w gronie kadetów w kat. 70 kg. W finale jednogłośnie na punkty pokonał Wojciecha Górala z Gwardii Wrocław.
W rywalizacji seniorów Tomasz Czyczerski w kat. 81 kg już w 1. rundzie pokonał przez TKO Adama Karpińskiego (Bombardier Wrocław), natomiast Łukasz Banach w kat. ciężkiej do 91 kg jednogłośnie na punkty pokonał Sebastiana Widerę (Polonia Świdnica). Szkoleniowcami OKB są Krzysztof Kucharzewski i Radosław Chojnowski.

Z trzema brązowymi medalami mistrzostwa zakończyli reprezentanci Klubu Bokserskiego Brzeg, trenowani przez Adama Głowackiego i Jana Zamorskiego. W gronie juniorów byli to: Dominik Bączkowski (kat. do 60 kg) i Tomasz Guzak (75 kg) oraz młodzieżowiec Borys Andrzejewski w wadze do 81 kg.