Bokser kontra FoodCare. Spór o Tigera trwa

edh
Obecnie w sądach w Krakowie i Gdańsku toczą się procesy przeciwko FoodCare z powództwa Dariusza Tiger Michalczewskiego i jego Fundacji w sprawie Tiger. Fot. gk.24
Obecnie w sądach w Krakowie i Gdańsku toczą się procesy przeciwko FoodCare z powództwa Dariusza Tiger Michalczewskiego i jego Fundacji w sprawie Tiger. Fot. gk.24
Sąd Okręgowy w Krakowie wydał wyrok, w którym oddalił pozew FoodCare o zapłatę przez Fundację Dariusza Tiger Michalczewskiego kwoty ponad 800.000 zł.

Równocześnie firma FoodCare wycofała pozew przeciwko Dariuszowi Michalczewskiemu o zapłatę 20 milionów zł. tytułem odszkodowania w związku z brakiem możliwości produkowania napoju energetycznego Tiger.

Obecnie w sądach w Krakowie i Gdańsku toczą się procesy przeciwko FoodCare z powództwa Dariusza Tiger Michalczewskiego i jego Fundacji w sprawie Tiger.

17 kwietnia 2012 r. Sąd Okręgowy w Krakowie wydał wyrok, w którym oddalił pozew o zapłatę spółki FoodCare, która żądała od Fundacji Dariusza Tiger Michalczewskiego kwoty w wysokości ponad 800.000 zł.

Przedmiotem sporu było wynagrodzenie Fundacji, które rzekomo nienależnie uzyskała z tytułu wykonania umowy licencyjnej związanej z produkcją napoju energetycznego Tiger.

Sąd, w ustnym uzasadnieniu wyroku, podając motywy rozstrzygnięcia wskazał, iż FoodCare korzystał z praw Dariusza Tiger Michalczewskiego, aż do momentu rozwiązania współpracy, czyli do października 2010 r., a nie jak twierdził FoodCare jedynie do końca trzeciego kwartału 2009 r. Wyrok jest nieprawomocny.

W tym samym dniu miała się także odbyć pierwsza rozprawa w sprawie FoodCare przeciwko Dariuszowi Tiger Michalczewskiemu o zapłatę prawie 20 mln zł tytułem odszkodowania w związku z brakiem możliwości produkowania napoju energetycznego Tiger. Postępowanie w tej sprawie zostało umorzone z powodu wycofania pozwu przez FoodCare.

Dariusz Tiger Michalczewski:

- „Jak widać, firmie FoodCare brakuje argumentów prawnych w toczących się procesach sądowych co skutkuje albo przegraniem sprawy, albo koniecznością jej wycofania. Jak widać taktyka mnożenia pozwów przyjęta przez Foodcare nie działa – bo nie liczy się liczba złożonych pozwów, lecz orzeczenia sądów, a wszystkie, jak do tej pory są na moją korzyść. Co ważne, wszystkie zarzuty przeciwko mnie zostały przez FoodCare wycofane.”

Obecnie toczą się procesy w sprawie Tiger w sądach w Krakowie i Gdańsku przeciwko FoodCare z powództwa Dariusza Tiger Michalczewskiego i jego Fundacji. Na bazie wydanych przez Sądy Apelacyjne w Gdańsku i Krakowie prawomocnych postanowień, firma FoodCare, na czas trwania procesów, ma zakaz produkcji i sprzedaży napojów z oznaczeniem Tiger.

Na podstawie podpisanej na początku listopada 2010 r. umowy z Fundacją "Równe Szanse" firma Maspex posiada wyłączną licencję na możliwość korzystania z oznaczenia Tiger i wykorzystywania wizerunku Dariusza "Tigera" Michalczewskiego w promocji produktów spożywczych. Spółki z Grupy Maspex odpowiedzialne są za zapewnienie produkcji, dystrybucji i promocji produktu.

Firma ponadto jest zobowiązana do przekazywania opłaty z tytułu udzielonej licencji. Przed nawiązaniem współpracy z wadowicką spółką, Fundacja „Równe Szanse” rozwiązała w trybie natychmiastowym umowę  z poprzednim licencjobiorcą firmą FoodCare, w wyniku czego wygasły wszelkie uprawnienia spółki FoodCare do korzystania z oznaczenia Tiger oraz dóbr osobistych i majątkowych Dariusza Michalczewskiego.

Powodem rozwiązania zawartej na 50 lat umowy było niewywiązywanie się z postanowień umowy przez FoodCare, a w szczególności zaprzestanie płacenia Fundacji należnego wynagrodzenia z tytułu licencji na używanie oznaczenia Tiger.

Fundacja "Równe Szanse" została założona przez Dariusza Tigera Michalczewskiego, wielokrotnego Mistrza Świata w boksie zawodowym. Powstała w 2003 roku i od początku swojej działalności pomaga młodzieży właściwie wykorzystywać drzemiący w nich potencjał.

Dariusz Michalczewski poprzez swoją Fundację stwarza równe szanse na lepszą przyszłość oraz umożliwia młodzieży rozwijanie swoich zdolności sportowych. Fundacja zajmuje się również organizowaniem i finansowaniem imprez kulturalnych, sportowych, działalności oświatowej, wychowawczej oraz licznych programów edukacyjnych. Fundacja prowadzi program stypendialny, który wspomaga najbardziej potrzebujących młodych sportowców.

W 2010 r. zostało przyznanych 30 nowych stypendiów sportowych. W poprzednich latach pomoc była przyznawana pięściarzom oraz piłkarzom. W tym roku zakres dyscyplin został poszerzony i o wsparcie mogła się ubiegać młodzież uprawiająca różne dyscypliny sportowe, która ze względów finansowych nie ma możliwości uprawiania sportu

Dariusz Tiger Michalczewski był niekwestionowanym Mistrzem Świata w boksie zawodowym przez 9 lat. Jako pierwszy bokser w historii unifikował pasy mistrzowskie organizacji WBA, IBF i WBO w kategorii półciężkiej.

W 2010 roku federacja WBO ogłosiła Darka prestiżowym wyróżnieniem "Championem wszech czasów" za najdłuższe w historii posiadanie mistrzowskiego pasa tej organizacji. Pomimo zakończenia kariery bokserskiej Michalczewski pozostał w sporcie i opiekuje się młodymi bokserami poprzez działalność Fundacji „Równe Szanse”.

 

Ćwiczenia WOT w pasie przygranicznym z Białorusią

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie