Borelioza. Atakuje i niszczy cały organizm

  Borelioza. Atakuje i niszczy cały organizm

  fot. Witold Chojnacki

  Nowa Trybuna Opolska

  Nowa Trybuna Opolska

  Nie daj się chorobie! Walka z boreliozą nie jest łatwa. - Przekonałam się o tym na własnej skórze - mówi Marzena Draszczuk.
  Marzena Draszczuk wygrała walkę z chorobą. Dziś sama pomaga innym w zmaganiach z boreliozą.

  Marzena Draszczuk wygrała walkę z chorobą. Dziś sama pomaga innym w zmaganiach z boreliozą. ©fot. Witold Chojnacki

  Pani Marzena z Pokoju całe życie unikała lekarzy jak ognia. Od jakiegoś czasu odczuwała silne bóle, ale próbowała sobie z nimi jakoś radzić. - Nagle poczułam się bardzo źle - wspomina - Pojawił się silny ból karku, szyi i nerwu kulszowego. Nie miałam siły podnieść się z łóżka. Zaczęłam tracić wzrok, drętwiały mi ręce! Z dnia na dzień czułam się coraz gorzej. Czułam, że moje ciało zaczęło starzeć się w bardzo szybkim tempie. Byłam przerażona, więc w końcu poszłam do lekarza...

  Kleszcz zaatakował ją trzy razy. - Trzecie ukąszenie przyspieszyło rozwój choroby - twierdzi pani Marzena. - Mały kleszcz przewrócił moje życie do góry nogami, zafundował mi ciężką chorobę - neoboreliozę. Zdiagnozowa- no u mnie również po kleszczu bartonellozę i jersiniozę.

  Długotrwała kuracja metodą ILADS (silnymi antybiotykami) postawiła Marzenę Draszczuk na nogi. - Bardzo cierpiałam, byłam przerażona, ale nie poddałam się - wyznaje. - Ostatnie półtora roku z zaledwie dwutygodniową, przerwą przyjmowałam olbrzymie dawki antybiotyków. Nie zaszkodziły mi - wyniki badań kontrolnych mam dobre - lecz zdecydowanie pomogły. Nie jestem “warzywem", choć prognozy były fatalne.


  Gdzie szukać pomocy?

  Gdzie szukać pomocy?


  Informacje o działalności oraz pomoc Stowarzyszenia Chorych na Boreliozę należy szukać na stronie internetowej: www.borelioza.org.
  Punkty informacyjne dla chorych oraz grupy wsparcia w regionach, telefon - sekretariat organizacji: 692 890 751.
  Z działaczami stowarzyszenia można się również kontaktować e-mailowo: stowarzyszenie.borelioza@gmail.com bądź lymepoland@gmail.com.  Żeby służyć innym Marzena Draszczuk czynnie działa w opolskim oddziale Stowarzyszeniu Chorych na Boreliozę.
  - Stowarzyszenie zajmuje się działalnością informacyjną oraz podejmuje działania zapobiegawcze przeciw szerzeniu się choroby - wyjaśnia.

  W ubiegły piątek Stowarzyszenie Radiestetów i Stowarzyszenie Chorych na Boreliozę zorganizowało w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opolu spotkanie, na którym Marzena Draszczuk wygłosiła prelekcję pt.: " Nieliczni leczą... ja informuję. Czyli mniej znana prawda o boreliozie i kleszczach".

  - Z chęcią dzielę się swoimi doświadczeniami , służę radą i pomocą - mówi pani Marzena. - Wiem, że walka z boreliozą jest trudna i żmudna, ale rezygnując z niej skazujemy się na cierpienia i uzależnienie od innych...


  Czytaj e-wydanie »

  Czytaj treści premium w Nowej Trybunie Opolskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Forum tylko dla zalogowanych.

  Załóż konto / Zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Warto zobaczyć

  Wideo