BRAK LEKÓW w aptekach Informacja o lekach zagrożonych...

  BRAK LEKÓW w aptekach Informacja o lekach zagrożonych brakiem dostępności w aptekach LISTA LEKÓW niedostępnych

  Zdjęcie autora materiału
  Agnieszka Jędrzejczak

  Dziennik Łódzki

  Lista leków z ograniczoną dostępnością w aptekach wydłuża się z miesiąca na miesiąc.
  1/56
  przejdź do galerii

  Lista leków z ograniczoną dostępnością w aptekach wydłuża się z miesiąca na miesiąc. ©archiwum Polska Press

  LISTA LEKÓW zagrożonych brakiem dostępności w aptekach. W aptekach może brakować leków. Leki niedostępne w aptekach! Informacja o lekach których może brakować w aptekach została ogłoszona przez Ministerstwo Zdrowia. Na liście są leki, środki spożywcze specjalnego przeznaczenia żywieniowego, a także wyroby medyczne. Sprawdź listę leków, których może brakować w aptekach.

  Tych leków może brakować w aptekach!  Lista leków z ograniczoną dostępnością w aptekach wydłuża się z miesiąca na miesiąc. Rodzaj deficytowych produktów pozostaje jednak niezmienny. Wciąż z trudem kupimy m.in. insuliny, leki przeciwzakrzepowe, leki na astmę, nadciśnienie czy szczepionki.

  Najnowszy załącznik z LISTĄ LEKÓW zawiera aż 338 pozycji. To więcej, niż jesienią ubiegłego roku, kiedy na liście było 311 produktów zagrożonych dostępnością. Niektóre leki na liście znajdują się od kilku miesięcy.

  LISTA LEKÓW: Leki niedostępne w aptekach
  Ministerstwo Zdrowia opublikowało listę leków i produktów zagrożonych brakiem dostępności w aptekach

  Na czarną listę trafiają te preparaty, których braki odnotowano w przynajmniej 5 procentach aptek w województwach. Aktualne informacje o brakach trafiają do Głównego Inspektoratu Farmaceutycznego, który przekazuje je do resortu zdrowia.

  LISTA LEKÓW ZAGROŻONYCH BRAKIEM DOSTĘPNOŚCI W APTEKACH  Farmaceuci mówią otwarcie, że braki w aptekach to wina tzw. mafii lekowej. Tworzy ona odwrócony łańcuch dystrybucji, czyli odsprzedaje hurtowniom i pośrednikom leki kupione przez apteki. Produkty te następnie wywożone są za granicę i sprzedawane drożej. Na tym zarabiają właściciele hurtowni i aptekarze.

  Czytaj więcej: Nielegalny eksport leków w Polsce. Pacjenci bez lekarstw ratujących życie i zdrowie  Zobacz też: Brakuje leków. Są wywożone za granicę

  Komentarze

  Forum tylko dla zalogowanych.

  Załóż konto / Zaloguj się

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Warto zobaczyć

  Diety