Branża IT ma rozwijać się pod skrzydłami Parku Naukowo-Technologicznego w Opolu

Edyta Hanszke
Opolski klaster OP Info przenosi się do PN-T, gdzie działają firmy z branży informatycznej i technologicznej. Większość pomieszczeń w obydwu budynkach parku jest już zarezerwowana.

Opolski Klaster Informatyczny  OP Info działa w Opolu od 2010 roku. Powstał jako jeden z pierwszych w regionie w ramach projektu unijnego. Należą do niego firmy z branży informatycznej, ale także opolskie uczelnie wyższe, Naczelna Organizacja Techniczna w Opolu, a nawet Szpital Wojewódzki w Opolu. Teraz OP Info chce rozwinąć się pod skrzydłami nowo otwartego PNT w Opolu.

- Po pierwsze potrzebujemy siedziby poza centrum miasta, z dogodnym dojazdem, dostępem do parkingu i sal konferencyjnych - mówi Jacek Stężała, od niespełna roku prezes OP Info i członek zarządu firmy HSI, działającej w klastrze. - Jeszcze ważniejsza jest możliwość rozwoju przez podjęcie współpracy między obecnymi i nowymi członkami klastra, by wspólnie oferować usługi na zasadzie uzupełniania się - uzasadnia.

Michał Różański, kierownik inkubatora przedsiębiorczości w PNT, dodaje, że klaster będzie rozwijał się dzięki włączeniu do niego firm i freelancerów z branży kreatywnej, zajmujących się np. grafiką komputerową, projektowaniem stron, oraz studentów, którzy chcą pracować w tych dziedzinach. Będzie to dla nich okazja do poznania potencjalnych przyszłych pracodawców. - Informatyczny klaster wpisuje się w misję parku, który ma skupiać w inkubatorze firmy właśnie z branży informatycznej i technologicznej - dodaje Michał Różański.

Od kwietnia do inkubatora przy ulicy Technologicznej 3  (za Centrum Handlowym Karolinka) zaczęli wprowadzać się pierwsi najemcy. Powierzchnia jest już w całości zarezerwowana. Inkubator  ma zapełnić się do końca maja, kiedy zaplanowano jego oficjalne otwarcie.

- Nawet jedną z ogólnodostępnych sal konferencyjnych przekształciliśmy w pomieszczenie dla kolejnej firmy, bo chętnych nie brakuje - mówi prof. Jarosław Mamala, prezes PNT w Opolu. - Jeśli z powodzeniem zakończą się ostatnie rozmowy, to drugi budynek laboratoryjno-doświadczalny parku będzie zajęty już w 80 procentach.

Ceny najmu powierzchni w inkubatorze zależą od metrażu (im większy, tym jest taniej) i od długości funkcjonowania firmy na rynku, np. te, które nie działają na rynku dłużej niż 12 miesięcy i wybrały pomieszczenia do 50 m kw. zapłacą w pierwszym roku działalności w inkubatorze 21 zł netto za m kw. razem z opłatą za ogrzewanie. W budynku można korzystać z bezprzewodowego internetu i telefonii VoIP

od 7 lat
Wideo

Wyniki II tury wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska