Brytyjski dziennik zachwyca się Polską. TOP 10...

  Brytyjski dziennik zachwyca się Polską. TOP 10 najfajniejszych dzielnic Europy według The Independent

  a.w.

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Brytyjski dziennik zachwyca się Polską. TOP 10 najfajniejszych dzielnic Europy według The Independent
  1/12
  przejdź do galerii

  Brytyjski dziennik zachwyca się Polską. TOP 10 najfajniejszych dzielnic Europy według The Independent ©Villy Fink Isaksen / Wikimedia Commons

  Brytyjski dziennik zachwyca się europejskimi dzielnicami. Opiniotwórczy The Independent stworzył ranking 10 najfajniejszych dzielnic do odwiedzenia, poznania, zamieszkania. Najmodniejsze, najciekawsze, najbardziej „na topie” dzielnice Europy nie znajdują się w turystycznych pewnikach naszego kontynentu. Skandynawia, Niderlandy, Słowenia a także Polska znalazły się w zestawieniu.
  Cudze chwalicie, swego nie znacie. To stare przysłowie, ale po pierwsze – wciąż aktualnie, a po drugie – prawdziwe do bólu. Wyjeżdżamy na wakacje do dalekich, ciepłych krajów, zachwycamy się zabytkami w odwiedzanych przez nas krajach, smakujemy kuchnie z różnych stron świata a świat zachwyca się tym, co u nas, tuż za rogiem.

  Najciekawsze dzielnice Europy nie znajdują się w popularnych kurortach czy turystycznych pewnikach Europy. To offowe, niszowe dzielnice, które w niektórych przypadkach dopiero przechodzą swój renesans.

  Najfajniejsza dzielnica, czyli jaka?


  Dzielnice miast, które zawarte ostały w rankingu to często dzielnice gentryfikowane, przechodzące swoją drugą młodość. W tych dzielnicach nowoczesność przeplata się z historią. Nie zawsze są to turystyczne zakątki miasta, choć niektóre mocno przyciągają do siebie turystów swoją niestandardową ofertą. Gdzie warto bywać i co trzeba zobaczyć? The Independent wyróżnił 10 europejskich dzielnic, które są aktualnie na topie.

  A więc jesteś doświadczonym turystą? Sprawdźmy co wiesz na temat turystyki! [QUIZ]

  Brytyjski dziennik The Independent zachwycił się europejskimi dzielnicami. W nowym rankingu TOP 10 najfajniejszych dzielnic w Europie zawarł miejscówki, o których warto pamiętać przy planowaniu kolejnych wakacji.

  TOP 10 najfajniejszych dzielnic w Europie
  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Warto zobaczyć

  Jedyne takie walentynki w Opolu!

  Jedyne takie walentynki w Opolu!

  Hakerzy kradną dane ze smartfonów, zabezpiecz je.

  Hakerzy kradną dane ze smartfonów, zabezpiecz je.

  Nagroda Karola Wielkiego. Zgłoś się!

  Nagroda Karola Wielkiego. Zgłoś się!