KSZO Ostrowiec. Dobry mecz piłkarzy ręcznych

Mirosław ROLAK
Szczypiorniści KSZO Ostrowiec odnieśli efektowne zwycięstwo nad wiceliderem.

Ważne

Ważne

KSZO Ostrowiec - Grunwald Ruda Śląska 38:31 (16:15).KSZO: Szewczyk, Drabik - Zdziech 10, Radowiecki 10, Rurarz 8, Sieczka 4, Cukierski 3, Majchrzak 2, Sitkowski 1, Pał-ka, I. Fortuna, M. Fortuna, Gajewski, Byczkowski.

Nawet najbardziej wybredni ostrowieccy kibice musieli w niedzielne przedpołudnie po meczu II ligi piłkarzy ręcznych KSZO Ostrowiec - Grunwald Ruda Śląska być zadowoleni. I to zarówno z gry KSZO jak i z wyniku spotkania. Nasz zespół pewnie ograł wicelidera, a w sobotę rozegra kolejny trudny mecz - z Wisła w Sandomierzu.

Drugi mecz rundy rewanżowej i drugie zwycięstwo (wcześniej KSZO wygrał w Sosnowcu z Zagłębiem) dają powody do zadowolenia, ale zadowolonym można być też z bardzo efektownej i widowiskowej gry, jaką zaprezentowali nasi szczypiorniści.

Już w pierwszej połowie nasz zespół uzyskał czterobramkową przewagę, ale nieskuteczność rzutowa spowodowała, że goście zniwelowali stratę. Prawdziwy "koncert" dali ostrowieccy szczypiorniści po przerwie, a szczególnie w ostatnim kwadransie meczu. Wtedy naszej drużynie "wychodziło wszystko" - i obrona, ta zresztą świetnie funkcjonowała w całym meczu, i kontra, i atak pozycyjny. Kapitalnymi rzutami popisywał się Michał Zdziech, świetnie dyrygował grą Artur Rurarz no i tradycyjnie dobrze bronił Karol Szewczyk. W 52 minucie w ekwilibrystyczny wręcz sposób (rzutem w pole karne do odbitej przez bramkarza piłki) bramkę zdobył Maciej Cukierski. Nic wiec dziwnego że po takim widowisku kibice nagrodzili szczypiornistów oklaskami "na stojąco".

W sobotę naszych szczypiornistów czeka kolejny trudny mecz. Zagrają w Sandomierzu z Wisła. Tego rywala specjalnie rekomendować nie trzeba, bo w Sandomierzu od lat piłka ręczna stoi na wysokim poziomie. Może więc warto wybrać się do Sandomierza aby tam dopingować nasz zespół. Początek meczu o godzinie 18. Wynik zaraz po meczu na WWW.ECHODNIA.EU/SPORT

Po meczu powiedzieli

Karol Szewczyk, bramkarz KSZO: - Zagraliśmy konsekwentnie i co ważne zespołowo i ograliśmy doświadczony zespół, który jeszcze w ubiegłym sezonie występował na parkietach I ligi. Cały czas liczymy się w grze o najwyższe cele.
Artur Rurarz, rozgrywający KSZO: -Wiedzieliśmy że kluczem do zwycięstwa będzie dobra gra w obronie, co pozwoli wyprowadzać skuteczne kontry. Top się sprawdziło. Podwyższona obrona Grunwaldu bardzo nam pasowała, bo dała nam możliwość gry jeden na jeden i z kołem.