Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Brzeski Urząd Miasta dostępny dla wszystkich mieszkańców. Niepełnosprawni mogą liczyć na udogodnienia

Adrian Gajewski
Adrian Gajewski
Urząd Miasta posiada liczne udogodnienia.
Urząd Miasta posiada liczne udogodnienia. UM Brzeg
Miasto Brzeg dba o dostępność dla wszystkich mieszkańców, dlatego budynek Urzędu Miasta został dostosowany pod względem dostępności architektonicznej i komunikacyjno-informacyjnej dla ludzi, którzy mają problemy z poruszaniem się i pokonywaniem różnego rodzaju barier. Szereg wprowadzonych rozwiązań służy teraz brzeżanom i ułatwia załatwianie spraw urzędowych

Z budynku mogą teraz korzystać nie tylko osoby z niepełnosprawnościami czy mające problemy z poruszaniem się, ale również seniorzy i rodzice z dziećmi. Brzeżanie nie muszą czuć się wykluczeni.

- Udało nam się przeprowadzić kilka niezwykle ważnych przedsięwzięć, w tym m.in. budowa podjazdu, wykonanie specjalnego pomieszczenia do obsługi osób z niepełnosprawnościami, tabliczki na poręczach dla osób niedowidzących czy wprowadzenie usługi tłumaczenia na język migowy dla osób niesłyszących. Dzięki temu, że spełniamy standardy dostępności, z budynku Urzędu Miasta mogą korzystać wszyscy – mówi Jerzy Wrębiak, burmistrz Brzegu.

Dodatkowo w pobliżu budynku znajdują się oznakowane miejsca postojowe dla osób z niepełnosprawnościami, a do wejścia budynku B, od strony Parku nad Fosą, prowadzi podjazd umożliwiający swobodny wjazd, przy którym zainstalowany jest również dzwonek.

Jednocześnie, w ramach przedsięwzięcia pod nazwą „Dostosowanie Urzędu Miasta w Brzegu do potrzeb osób z niepełnosprawnościami” na parterze budynku B, wyznaczone zostało oznakowane miejsce do obsługi osób mających trudności z poruszaniem się, a toaleta została dostosowana do ich potrzeb. Ponadto wykonano oznakowanie pomieszczeń, tabliczki na poręczach i plany tyflograficzne (dla osób niedowidzących i słabowidzących), dostępna jest usługa tłumaczenia na język migowy (dla osób niesłyszących i słabosłyszących). Zamontowano też materace do ewakuacji osób z niepełnosprawnościami ruchowymi.

Wartość całkowita projektu wyniosła 452 tysiące złotych, a dofinansowanie (ze środków Unii Europejskiej i Budżetu Państwa) stanowi 250 tysięcy.

Co więcej, na parterze budynku A, przy Biurze Spraw Społecznych i Zdrowia utworzony został Kącik Malucha, gdzie dostępne są różne książeczki, kartki i kredki dla dzieci, aby nie nudziły się w czasie, gdy rodzice załatwiają swoje sprawy.

Urząd Miasta w Brzegu zapewnia również dostępność strony internetowej, na której znajdują się liczne ułatwienia, w tym m.in. podwyższony kontrast, możliwość powiększenia tekstu czy wyróżnienie odnośników. Ponadto na stronie działa wyszukiwarka, która ułatwia szybkie odnalezienie informacji, istnieje też możliwość korzystania ze skrótów klawiaturowych przeglądarki. Strona jest dostosowana do odczytu na urządzeniach mobilnych.

od 7 lat
Wideo

Konto Amazon zagrożone? Pismak przeciwko oszustom

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na brzeg.naszemiasto.pl Nasze Miasto