Brzeskie Cukierki przegrały z liderem

Eliza Gołumbiewska (po lewej)trafiła w Gorzowie pięć "trójek".
Eliza Gołumbiewska (po lewej)trafiła w Gorzowie pięć "trójek". fot. Roman Baran
Zawodniczki z Brzegu przegrały z AZS-em Gorzów 53:83. Nieźle zaprezentowały się tylko w pierwszej kwarcie.

Przed tym spotkaniem trudno było liczyć na niespodziankę. Gorzowianki wygrały wszystkie dotychczasowe mecze ligowe i nie miały większych problemów również z pokonaniem Cukierków.

Brzeżanki nieźle zaprezentowały się tylko w pierwszej kwarcie. Na początku drugiej odsłony gospodynie odskoczyły na 30:19, przyjezdne zdobyły pięć punktów z rzędu, ale to był w zasadzie koniec wyrównanej walki na parkiecie. Gorzowianki spokojnie bowiem powiększały przewagę.

Wpływ na to miała słaba skuteczność Cukierków w rzutach z gry. W całym meczu wynosiła zaledwie 35 procent. W starciu z tak silnym rywalem oznacza to pewną porażkę.

W najbliższą sobotę Cukieki zagrają u siebie z Energą Toruń.

AZS Gorzów - Cukierki Odra Brzeg 83:53 (23:19, 27:12, 14:10, 19:12)

AZS: Zohnova 17 (3x3), Taylor 15 (1x3), Żurowska 11 (1x3), Zalesiak 10, Breitreiner 9 (1x3), Chaliburda 5 (1x3), Crawford 7, Aleksandra Pietraszek 4, Maruszczak 3 (1x3), Kaczmarczyk 2, Czubak. Trener Dariusz Maciejewski.
Cukierki: Key 5 (1x3), Tulikihihifo 7, Rzeźnik, Gołumbiewska 18 (5x3), Petillon 14, Daniel 2, Agnieszka Pietraszek 2, Buszta 5. Trener Jarosław Zyskowski.
Sędziowali: Tomasz Trawicki (Łódź) i Marcin Koralewski (Warszawa). Widzów 1000.