Brzeżanki bezlitosne dla rywalek! Odra - AZS Poznań 96:66

Mariusz Matkowski
Jazmine Sepulveda zdobyła 27 punktów.
Jazmine Sepulveda zdobyła 27 punktów. Mariusz Matkowski
Nasze koszykarki przed meczem były ostrożne, ale tylko w pierwszej kwarcie nie potrafiły uzyskać wyraźnej przewagi. Potem zdeklasowały rywalki osiągając 30 punktów przewagi.

Odra Brzeg - AZS Poznań 96:66 (19:17, 27:19, 26:13, 24:17)
Odra: Małaszewska 10, Sepulveda 27 (6x3), Ukoh 10, Denson 14, Daniel 8 (2x3), Stewart 21 (3x3), Buszta 6.
AZS: Skobel 11 (1x3), Ross 22 (3x3), Mrozińska 12, Kędzia 3, Idczak 10, Mazurczak 4, Rafałowicz 3, Szemraj, Motyl, Pamuła 1, Mowlik.

Od początku Odra prowadziła, ale rywali w pierwszej kwarcie potrafiły jednak odrobić straty. Potem brzeżanki utrzymywały skuteczność, a poznanianki w tym elemencie prezentowały się coraz słabiej. Sporo też faulowały, a nasze koszykarki właściwie nie myliły się z rzutów osobistych wykorzystując 23 z 27 prób.
- Mecz nam wyszedł, cały zespół zagrał bardzo dobrze - podsumowała Jazmine Sepulveda, która zanotowała sześć trójek. - Zdecydowała nasza dobra gra w obronie i szybkie kontry. Rywalki były wyższe, ale i wolniejsze. Mając trochę miejsca pod koszem wykorzystywałyśmy to bezlitośnie.

Brzeżanki ograły rywalki w siódemkę, a bardzo dobrą zmianę dała Stewart, która trafiła dziewięć razy na czternaście prób. To po jej wejściu miejscowe uzyskały 10 punktów przewagi i mogły spokojnie punktować rywalki. Przyczyniły się do tego także zbiórki pod własną tablicą, w których Odra wygrała 25-16.
- Każda zawodniczka dołożyła swoją cegiełkę i po raz kolejny przekonaliśmy, że jesteśmy zespołem - dodał trener Jarosław Zyskowski.