Brzozowski i Marcinkiewicz na podium

Krystian Brzozowski
W Sofii zapaśnicy Orła Namysłów rywalizowali w mocnej stawce. Krystian Brzozowski dotarł do finału, a Radosław Marcinkiewicz do półfinału.

W stolicy Bułgarii odbył się międzynarodowy turniej Dan Kolov - Nikola Petrov. Wśród 129 uczestników z 21 krajów znalazło się 10 zapaśników stylu wolnego z Polski, w tym zapaśnicy Orła Namysłów Krystian Brzozowski i Radosław Marcinkiewicz

Nasi zawodnicy spisali się bardzo dobrze. Brzozowski zajął 2 miejsce w kategorii wagowej 74 kg, ulegając w walce finałowej zawodnikowi gospodarzy Leonidowi Bazanowi. Wcześniej wygrał trzy walki ze: Słowakiem Danem Palinkasem , Grekiem Ioanisem Tsarohidisem i Turkiem Sonerem Demirtasem.

Z kolei Radosław Marcinkiewicz zajął w swojej kategorii wagowej 86 kg - 3. miejsce. Namysłowski “Orzeł" w pierwszej walce pokonał Bułgara Miroslava Gesheva, a nastpnie innego Polaka Piotra Dublinowskiego. W półfinale trafił na Gamjata Osmanova. Azer okazał się lepszy, a następnie triumfował w finale. Marcinkiewicz stoczył natomiast walkę repasażową z Sebastianem Jezierzańskim, którą wygrał i stanął na trzecim stopniu podium.

Drużynowo polscy zapaśnicy uplasowali się na 3. miejscu z dorobkiem 32 punktów, ustępując tylko Bułgarom (46 punktów) i reprezentantom Azerbejdżanu (49 punktów).