Brzozowski i Marcinkiewicz z medalami mistrzostw świata

Krystian Brzozowski
Krystian Brzozowski Klubowe
Na Wojskowych Mistrzostwach Świata CISM zapaśnicy Orła Namysłów stanęli na najniższym stopniu podium.

Podczas turnieju w Joint Base McGuire-Dix-Lakehurst (USA) w kategorii do 74 kg wielokrotny mistrz Polski i olimpijczyk Krystian Brzozowski w pierwszej rundzie pokonał 11-0 Łotysza Edgarsa Spurinsa, aby w ćwierćfinale przegrać przez decyzję sędziów z Amerykaninem Moza Fay. Nasz "Orzeł" wystąpił jednak w repasażach. W nich wygrał z reprezentującym Mongolię Byambadorjem Bat-Erdene, a w pojedynku o trzecie miejsce pokonał Fina Henri Seleniusa.

Z kolei w kategorii do 97 kg rywalizował Radosław Marcinkiewicz. W pierwszej rundzie miał wolny los, a w ćwierćfinale decyzją sędziów wygrał z Chińczykiem Zhengtao Wangiem. W walce o finał zapaśnik Orła musiał jednak uznać wyższość Hava Youdhvira z Indii. W efekcie stanął do walki o 3. miejsce, którą pewnie rozstrzygnął na swoją korzyść, pokonując Szwajcara Philippa Huttera.
Dla Brzozowskiego to kolejny w tym roku medal imprezy rangi mistrzowskiej. W kwietniu w fińskiej miejscowości Vaanta zdobył brązowy medal mistrzostw Europy "wolniaków" w kategorii do 74 kg. Wówczas w decydującym pojedynku zwyciężył pochodzącego z Dagestanu Alego Szabanau reprezentującego Białoruś.

Na dziewiątym miejscu nasz 32- letni zawodnik ukończył z kolei mistrzostwa świata w Uzbekistanie. Stało się tak po porażce w II rundzie z niezwykle mocnym Rosjanina Denisa Cargusza - brązowym medalistą ostatnich igrzysk z Londynu, który w dorobku ma też dwa tytuły mistrza świata i trzy mistrza Europy.