BS Leśnica 4 Liga Opolska 2022/23 - podsumowanie [23. kolejka]

Prezentujemy podsumowanie meczów 23. kolejki BS Leśnica 4 Ligi Opolskiej.
Prezentujemy podsumowanie meczów 23. kolejki BS Leśnica 4 Ligi Opolskiej. Lucas_R10

W miniony weekend mieliśmy do czynienia z nie lada sensacją. Mowa tu o meczu w Jełowej, gdzie miejscowy Stegu Start sensacyjnie ograł 2:1 Ruch Zdzieszowice. Co ciekawe, w tej konfrontacji pomiędzy drużynami z dwóch przeciwstawnych biegunów tabeli gole padały jedynie po rzutach karnych.

Z rolą faworyta nie do końca poradziły sobie tym razem również rezerwy Odry Opole, notując wyjazdowy remis 1:1 z plasującą się w dole stawki Polonią Głubczyce.

Najmniejszych problemów z odniesieniem zwycięstwa nie miał za to aktualny lider 4-ligowych zmagań, czyli LZS Starowice Dolne. Rozbił on na wyjeździe OKS Olesno aż 7:0. Dwubramkową zaliczkę miał już po zaledwie trzech minutach gry, a potem jedynie ją powiększał.

W najciekawiej zapowiadającym się starciu 23. serii mierzyły się natomiast Fortuna Głogówek i Małapanew Ozimek. Emocji rzeczywiście w nim nie zabrakło. Do przerwy 1:0 prowadzili gospodarze, ale druga odsłona należała już do gości. Swoją wyższość w niej, a zarazem i w całym meczu, przypieczętowali oni strzeleniem dwóch goli.

Bardzo ciekawie było też w Krapkowicach. Choć miejscowa Unia przegrywała z Porawiem Większyce już 0:2 i 1:3, była o krok od doprowadzenia do remisu. W 76. minucie rzutu karnego na 3:3 nie wykorzystał jednak Jarosław Wośko ...

Po 3:1 swoje mecze wygrały MKS Gogolin i PPO Piast Strzelce Opolskie. Zwycięstwa odniosły jednak w zupełnie innych okolicznościach.

MKS Gogolin już po pół godzinie prowadził 2:0 i nie dał sobie tej zaliczki odebrać. Zadanie ułatwił mu fakt, że od 16. minuty Victoria Protec Chróścice grała w "dziesiątkę" po czerwonej kartce dla Adama Słowika.

Jeżeli chodzi o Piasta, to ograł on LZS Walce dzięki zabójczej końcówce. Po zaledwie siedmiu minutach gry w tym meczu był już remis 1:1 i ... taki wynik utrzymywał się bardzo długo. Trafienia Rafała Kiklaisza w 83. i Daniela Stupaka w 88. minucie przechyliły jednak szalę na korzyść strzelczan.

Do podziału punktów doszło z kolei w Graczach, gdzie miejscowy Skalnik zremisował 1:1 z LZS-em Piotrówka.

W załączonej galerii znajdziecie wszystkie wyniki oraz strzelców goli w poszczególnych meczach.