Podsumowanie 28. kolejki BS Leśnica 4 Ligi Opolskiej - wyniki, strzelcy, wypowiedzi

Po raz drugi w tym sezonie niesamowitego wyczynu dokonali na własnym stadionie piłkarze Małejpanwi Ozimek. Tak jak w 26. serii gier BS Leśnica 4 Ligi Opolskiej przeciwko Unii Krapkowice (12:0), tak i teraz mecz z OKS-em Olesno zakończyła z dwucyfrową liczbą po stronie zdobytych goli. Wiktor Gumiński
Po raz drugi w tym sezonie niesamowitego wyczynu dokonali na własnym stadionie piłkarze Małapanew Ozimek. Tak jak w 26. serii gier BS Leśnica 4 Ligi Opolskiej przeciwko Unii Krapkowice (12:0), tak i teraz mecz z OKS-em Olesno zakończyła z dwucyfrową liczbą po stronie zdobytych goli.

Sobotnie (27.05) spotkanie ozimski zespół wygrał aż 11:1! Po dwa gole zdobyli dla niego Fabiano, Kacper Kamiński, Maciej Wróbel oraz Paweł Kubiak.

Efektowne zwycięstwo 6:1 w Piotrówce odniósł też aktualny lider, czyli LZS Starowice Dolne. Swoją wyższość w spektakularnym stylu potwierdził on przede wszystkim po przerwie, ponieważ na półmetku był remis 1:1.

Zdecydowanie więcej problemów z udokumentowaniem swojej wyższości miał jedyny konkurent LZS-u Starowice Dolne w grze o awans do 3 ligi, mianowicie Ruch Zdzieszowice. Długo przegrywał on u siebie z PPO Piastem Strzelce Opolskie. W 73. minucie stan meczu wyrównał jednak Szymon Grek, a tuż przed ostatnim gwizdkiem wygraną zapewnił zdzieszowiczanom Piotr Strzelecki.

W 28. kolejce byliśmy też świadkami bezpośredniej konfrontacji dwóch drużyn zaciekle walczących o utrzymanie. Zwycięsko wyszła z niej Protec Victoria Chróścice, która pokonała u siebie 3:1 Unię Krapkowice. Bohaterem tej potyczki był Szymon Polok, który już w 1. minucie otworzył wynik, a później dołożył jeszcze jedno trafienie (na 3:0).

O efektowną pogoń do końca walczyła druga drużyna Odry Opole. Choć już w 80. minucie przegrywała ona z Porawiem Większyce już 0:3, dwa trafienia Dominika Bobera pozwoliły jej jeszcze złapać kontakt. Ostatecznie jednak nie zdołała wyszarpać choćby punktu.

W załączonej galerii znajdziecie wszystkie wyniki i strzelców goli w poszczególnych meczach, a także wypowiedzi przedstawicieli drużyn w nich rywalizujących.