BS Leśnica 4 Liga Opolska 2023/24. Podsumowanie 6. kolejki

Losy niektórych meczów w 6. kolejce BS Leśnica 4 Ligi Opolskiej ważyły się dosłownie do ostatnich sekund. Wiktor Gumiński

Niesamowite rzeczy działy się przede wszystkim w konfrontacji Polonii Karłowice z Polonią Nysa. Kiedy w drugiej minucie doliczonego czasu gry gola dla nysan zdobył Patryk Ostrowski, wydawało się, że to oni zgarną trzy punkty. No właśnie, wydawało się ... Chwilę później karłowicka Polonia wywalczyła rzut karny i celne uderzenie Kacpra Pawlusa z 11 metrów pozwoliło wyrwać jej cenne „oczko”.

Końcówkę spotkania z Fortuną Głogówek znakomicie będą też wspominać piłkarze LZS-u Domaszkowice. Kiedy wszystko zapowiadało podział punktów, do akcji wkroczył Jan Cieślar i w piątej minucie doliczonego czasu zapewnił beniaminkowi niespodziewane zwycięstwo.

Gole po 90. minucie padały też w meczach Stal Brzeg - MKS Gogolin oraz Protec Victoria Chróścice - iPrime Bogacica. W tym pierwszym przypadku Michał Kuriata przypieczętował wywalczony w bólach triumf gospodarzy, zdobywając gola na 3:1. Jeśli chodzi o potyczkę w Chróścicach, tam na 2:3 dla gospodarzy strzelił wtedy Amadeusz Marek. Nie zdołali oni już jednak dogonić rewelacyjnie spisującego się lidera 4-ligowej tabeli.

Największe strzeleckie popisy oglądaliśmy tym razem w wykonaniu Małejpanwi Ozimek. Nie dała ona najmniejszych szans LZS-owi Piotrówka, pokonując go na wyjeździe aż 6:0. Po emocjach było już właściwie na półmetku, ponieważ wtedy goście mieli czterobramkową zaliczkę. Strzeleckimi dubletami popisali się w tym starciu Fabiano oraz Pavlo Koval.

Jedna bramka przesądziła natomiast o triumfie Ruchu Zdzieszowice nad wzmocnioną kilkoma piłkarzami (między innymi Jirim Pirochem, Wojciechem Kamińskim czy Tomasem Mikinicem) z pierwszej drużyny Odrą II Opole oraz LZS-u Walce nad Pogonią Prudnik.

Ani jednego trafienia nie oglądaliśmy z kolei w meczu Porawia Większyce z PPO Piastem Strzelce Opolskie.

Wszystkie wyniki i strzelców goli w poszczególnych meczach znajdziecie w załączonej galerii zdjęć.