BS Leśnica 4 Liga Opolska. Porawie Większyce lepsze w zaległym meczu od Odry II Opole

Piłkarze Porawia (zielono-czarne stroje) musieli solidnie zapracować na wygraną w Opolu. Wiktor Gumiński
W zaległym meczu 24. kolejki BS Leśnica 4 Ligi Opolskiej, Porawie Większyce wygrało na wyjeździe z Odrą II Opole 3-1.

Kluczowe wydarzenia: Spotkanie zaczęło się lepiej dla zespołu z Opola, który już w 13. minucie objął prowadzenie za sprawą Mateusza Leszczuka. Dalsza część pierwszej połowy również układała się lepiej dla Odry II, ale kolejne gole już w niej nie padły. W drugiej odsłonie Porawie wróciło na dobre do gry po tym, jak tuż przed upływem godziny gry wyrównał po rzucie rożnym Piotr Rypa. Zarówno przed tym trafieniem, ale i po nim opolanie mieli okazję na zdobycie następnych bramek, ale ich nie wykorzystali. To się zemściło w końcówce, gdy skutecznością wykazali się piłkarze z Większyc i dwoma golami ustalili wynik meczu.

Adam Berbelicki, trener Odry II: Na pewno nasza nieskuteczność miała wpływ na końcowy rezultat, ale też trzeba oddać rywalom, że zagrali naprawdę dobry mecz. Mimo że długimi fragmentami prowadziliśmy grę i mieliśmy sytuacje na „zamknięcie” meczu, to Porawie pokazało dużą jakość piłkarską. Nie było więc tak, że tylko swojej skuteczności przeciwnicy zawdzięczali zwycięstwo. Byliśmy jednak dla nich równorzędnym rywalem, stąd oczywiście odczuwamy rozczarowanie, że zakończyliśmy ten mecz bez choćby punktu.

Piotr Bil, drugi trener Porawia: W pierwszej połowie zagraliśmy poniżej oczekiwań, z kolei Odra II spisywała się bardzo dobrze. W drugiej narzuciliśmy już swoje warunki. Zaczęliśmy prezentować to, co zakładaliśmy sobie przed meczem, ale na zwycięstwo musieliśmy naprawdę ciężko zapracować. Zespół z Opola pokazał się bowiem generalnie z bardzo dobrej strony.

Odra II Opole – Porawie Większyce 1-3 (1-0)
Bramki: 1-0 Leszczuk - 13., 1-1 Rypa 59., 1-2 Szafarczyk – 84., 1-3 Wojdanowski – 90.
Odra II: Rosa – Garbiec (46. Tabiś), Jadeszko, Lisowski (82. Sitko), Kowalski – Leszczuk (79. Paszkowski), Kaczka, Dąbrowski, Sparwasser (46. Surzyn), Klimek – Sluga.
Porawie: Bil – S. Stachura (59. Soviak), Rypa, Chałupa, Blaucik – Stobrawe, Łebkowski, Kierdal (46. Wąsik), Wojdanowski, Szafarczyk (89. Koc) – Woźny (90. Pilawa).
Żółte kartki: Jadeszko, Paszkowski - Chałupa, Wąsik, Wojdanowski.