Budowa centrum przesiadkowego Opole Wschodnie. Robotnicy przerzucają wiadukt przez Oleską. Zobacz postęp prac

Sławomir Draguła
Sławomir Draguła
Tak wygląda postęp prac na centrum przesiadkowym Opole Wschodnie.
Tak wygląda postęp prac na centrum przesiadkowym Opole Wschodnie. Sławomir Draguła
Pomimo pandemii koronawirusa prace przy przebudowie skrzyżowania ul. Oleskiej, Bohaterów Monte Cassino, Batalionów Chłopskich oraz Rataja w Opolu trwają w najlepsze.

Robotnicy firmy Banimex Będzin, która jest lidera konsorcjum budującego centrum przesiadkowe Opole Wschodnie szykują się już do przerzucenia wiaduktu drogowego nad ulicą Oleską, dzięki któremu poprawi się przepustowość skrzyżowania.

Wcześniej powstały najazdy i zjazdy z przeprawy, a teraz montowane są szalunki, które posłużą do wylania betonowego wiaduktu - informuje Adam Leszczyński, specjalista ds. komunikacji społecznej Miejskiego Zarządu Dróg w Opolu.

Cały czas budowane są też ekrany dźwiękochłonne wzdłuż ul. Bohaterów Monte Cassino, utwardzane są najazdy i zjazdy z przyszłego wiaduktu, powstają pierwsze chodniki na terenie przyszłego centrum przesiadkowego, które zaplanowane jest w miejscu gdzie była stacja paliw Lotosu (obok Uniwersytetu Opolskiego).

Prace prowadzone są także po drugiej stronie nasypu kolejowego, wzdłuż ul. Rataja. Tam wylane są już przyczółki przyszłego tunelu pod torami, który umożliwi przejazd od strony ul. Katowickiej właśnie na ul. Rataja i dalej w stronę osiedla Armii Krajowej.

Pod stacją Opole Wschodnie umieszczono już specjalne rusztowanie, które umożliwi wykonanie przecisku w nasypie.

Oprócz tego robotnicy wykonali już część ścieżki rowerowej i chodnika przy ul. Bohaterów Monte Cassino, chodnik i ścieżkę budują także wzdłuż ul. Rataja.

Powstają mury oporowe pod przyszłą estakadę, trwają prace przy kanalizacji sanitarnej, deszczowej, sieci wodociągowej i energetycznej, trwa demontaż starego oświetlenia i przygotowania do instalacji nowego - wylicza Adam Leszczyński.

Kilka dni temu udało się natomiast zdemontować biegnący pod wiaduktami kolejowymi na Oleskiej ciepłociąg. Rury od dziesięcioleci szpeciły okolicę, teraz zostały schowane w ziemię.

W ramach robót zbudowany zostanie także tunel, pod ulicą Oleską (wzdłuż Bohaterów Monte Cassino i Batalionów Chłopskich.

Wcześniej natomiast PKP Polskie Linie Kolejowe przebudowały stację Opole Wschodnie, która będzie częścią powstającego centrum przesiadkowego.

od 12 lat
Wideo

Inauguracja metro roweru

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska