Budowa nowego stadionu w Opolu. Jest już podgrzewana murawa i bramki wejściowe

Sławomir Draguła
Sławomir Draguła
Elewacja stadionu opolskiego od strony ul. Technologicznej.
Elewacja stadionu opolskiego od strony ul. Technologicznej. Stadion Opolski
Zakończenie prac przy budowie nowego stadionu w Opolu zaplanowane jest na koniec 2024 roku. Pierwszy mecz rozegrany zostanie na nim na początku przyszłego roku. Obiekt będzie domem dla Odry Opole, ale nie tylko. Organizowane tu będą też koncerty i inne imprezy masowe czy biznesowe.

Budowa nowego stadionu w Opolu. Postęp prac

Nowy stadion w Opolu rośnie w oczach. Robotnicy zakończyli już układanie drenażu murawy oraz, co bardzo ważne, instalacji do jej podgrzewania!

- Zamontowane są bramki wejściowe, tzw. kołowrotki, przez które na mecze wpuszczani będą kibice - informuje Adam Leszczyński, rzecznik prasowy prezydenta Opola.

Do prac przystąpili brukarze. Ruszyło m.in. układanie krawężników, budowa dróg wewnętrznych i parkingów przy stadionie. Z kolei od strony ul. Północnej (równolegle do niej) trwa budowa nowej drogi dojazdowej. Parkingi powstają też na terenie pomiędzy stadionem a obwodnicą piastowską obok Centrum Wystawienniczo-Kongresowego.

Cały czas wykańczane są wnętrza budynku klubowego oraz loże. Stawiane są ścianki działowe, wykonywane sanitariaty i ciągi komunikacyjne. Trwają też ostatnie roboty związane z montowanie stalowej konstrukcji zadaszenia. Robotnicy przygotowują się już powoli do zainstalowania na niej wielkiej membrany w kolorze białym, która będzie elewacją obiektu. Takie rozwiązanie umożliwi łatwą i efektowną nocną iluminację stadionu.

Budowa nowego stadionu w Opolu. Kiedy pierwszy mecz?

Koszt inwestycji to około 170 mln zł. 100 mln złotych miasto pozyskało ze sprzedaży udziałów w spółce Wodociągi i Kanalizacja, pozostała kwota pochodzi z kredytu. Zakończenie prac przy budowie nowego stadionu w Opolu zaplanowane jest na koniec 2024 roku. Pierwszy mecz rozegrany zostanie na nim na początku przyszłego roku. Obiekt będzie domem dla Odry Opole, ale nie tylko. Organizowane tu będą też koncerty i inne imprezy masowe czy biznesowe.

Stadion opolski w liczbach

  • 11 600 - tylu widzów mają pomieścić trybuny,
  • 2856 - to liczba miejsc w sektorze „młyn” dla najwierniejszymi fanów,
  • 11 - tyle punktów gastronomicznych przewidziano na obiekcie,
  • 750 metrów sześciennych betonu zużyto na wylewki fundamentów,
  • 10 000 wiader wody pomieszczą cztery zbiorniki na deszczówkę (każdy 100 m3) zamontowane pod jedną z trybun, która wykorzystywana będzie m.in. do podlewania murawy.

Nowy stadion w Opolu. To będzie ekologiczny obiekt

Stadion ma cztery trybuny a pod trzema z nich mieścić się będą pomieszczenia dla piłkarzy, biura, pomieszczenia techniczne, punkty gastronomiczne czy toalety. Pierwsze piętro obiektu służyć będzie pod część komercyjną z lożami VIP oraz salami konferencyjnymi.
Nowy opolski stadion będzie pierwszym „zielonym stadionem” w Polsce. Zainstalowany zostanie na nim układ składający się z fotowoltaiki, pomp ciepła oraz agregatów z funkcją kogeneracji, który zminimalizuje opłaty za energię i ogrzewanie

Tu powstaje nowy stadion w Opolu

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Studio Euro odc.4 - PO AUSTRII

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska