Budowa nowych miejsc parkingowych przy autostradzie A4 na Opolszczyźnie. Remontowane są też toalety i tereny zielone

Drim
Trwa przebudowa Miejsc Obsługi Kierowców na opolskim odcinku autostrady A4.
Trwa przebudowa Miejsc Obsługi Kierowców na opolskim odcinku autostrady A4. GDDKiA Opole
Trwa rozbudowa trzech Miejsc Obsługi Podróżnych przy autostradzie A4 w województwie opolskim. Na dwóch z nich zaawansowanie robót wynosi około 50 proc., a na trzecim wykonawca rozpoczął właśnie prace. Inwestycje zakończą się w czwartym kwartale tego roku.

Rozbudowa MOP-ów na autostradzie A4. Zakres prowadzonych prac

Najbardziej zaawansowane prace są na MOP-ach Prószków i Przysiecz, położonych naprzeciwko siebie po obu stronach autostrady A4.

Wykonawca przed rozpoczęciem sezonu zimowego niemal ukończył nowe drogi manewrowe i serwisowe. Do położenia została jeszcze tylko warstwa ścieralna.

- Gotowa jest kanalizacja deszczowa, widoczne są już dodatkowe miejsca parkingowe, ułożone są krawężniki, wymieniliśmy też 80 proc. dotychczasowego oświetlenia sodowego na LED-owe - mówi Agata Andruszewska z opolskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Obecnie układana jest kostka betonowa na wysepkach i chodnikach, trwa montaż ogrodzenia oraz remont budynków sanitariatów.

- Na obu MOP-ach ustawiono rampy do odśnieżana pojazdów ciężarowych, wokół których ułożona zostanie teraz kostka brukowa - mówi Agata Andruszewska.

Prace obejmują także montaż instalacji fotowoltaicznej oraz pomp ciepła, postawienie wiat wypoczynkowych, humusowanie terenu oraz nasadzenia roślinności, a także wykonanie oznakowania pionowego i poziomego.

Przebudowa MOP-ów na autostradzie A4. Rozpoczęto prace w Jankowicach Wielkich

Na MOP-ie Jankowice Wielkie (przy jezdni w kierunku Wrocławia) rozpoczęto natomiast prace ziemne. Tu do wykonania są drogi manewrowe, miejsca parkingowe i kanalizacja deszczowa.

- Planujemy także wymianę oświetlenia, instalację fotowoltaiki i pomp ciepła, remont budynku sanitariatów oraz wymianę ogrodzenia - wylicza Agata Andruszewska.

W przypadku sprzyjających warunków atmosferycznych wykonawca realizuje prace z uwzględnieniem reżimów technologicznych.

Przebudowa MOP-ów na autostradzie A4. Efekt rozbudowy

Dzięki inwestycji na MOP-ie Jankowice Wielkie liczba miejsc parkingowych zwiększy się z obecnych 22 do 48, na MOP-ie Prószków z 31 do 53, a na MOP-ie Przysiecz z 25 do 45.

Kierowcy i pasażerowie będą mieli do dyspozycji zmodernizowane budynki sanitariatów. Teren będzie oświetlony przy wykorzystaniu oszczędniejszych źródeł światła.

Zadanie jest realizowane przez firmę Transkom Białdyga. Wartość umowy to ok. 17,9 mln złotych.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Kraków: testy miniautobusu elektrycznego PEV6 marki King Long

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska