Budowa osiedla TBS w Winowie. 159 mieszkań
Na opolskim Winowie prace ruszyły pełną parą. Wylane są już fundamenty budynków, w górę zaczynają się już piąć ściany piwnic.
Inwestycja, którą realizuje Opolskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego kosztować ma 52 miliony złotych.
- Koniec prac zaplanowana jest w trzecim kwartale przyszłego roku - informuje Arkadiusz Wiśniewski, prezydent Opola.
Włącznie z tą inwestycją opolski TBS wybuduje prawie pół tysiąca mieszkań. Tylko w ostatnich 5 latach w Opolu powstało ponad 4600 mieszkań - zaznacza.
W ramach robót powstanie 159 lokali w czterech czterokondygnacyjnych budynkach z windami i podpiwniczeniem oraz pięć lokali użytkowych.
- Będą tam mieszkania o powierzchni od 35 do ponad 60 metrów kwadratowych - informował podczas podpisania umowy z wykonawcą Tomasz Maciaś, prezes Opolskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego.
Lokale zostaną przekazane lokatorom w standardzie pod klucz, czyli całkowicie wykończone. Osiedle pełne będzie technicznych i proekologicznych nowinek.
Na każdym budynku będą zainstalowane panele fotowoltaiczne, lokatorzy będą mieli do dyspozycji ładowarki do samochodów elektrycznych.
Osiedle będzie też miało własny parkingi na ponad 230 aut, nie zabraknie również elementów małej architektury oraz zieleni.
Mieszkania mają być dostępne w systemie TBS, czyli na wynajem i objęte zostaną rządowym programem dopłat do czynszu w ramach programu „Mieszkanie na Start”.
Budowa osiedla TBS przy Wrocławskiej w Opolu
Opolskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego przymierza się też do budowy osiedla przy ul. Wrocławskiej w Opolu. Tutaj zaplanowanych jest łącznie osiem budynków, o różnej wysokości, w których będzie ponad 300 mieszkań.
Tę inwestycję podzielono na dwa etapy. W pierwszym mają powstać cztery bloki: trzy-, cztero-, pięcio- i sześciokondygnacyjny. Będą w nich 144 mieszkania o metrażu od około 36 do 63 metrów kwadratowych.
Osiedle ma powstać na terenie pomiędzy skrzyżowaniem ul. Wrocławskiej z Domańskiego (za stacją paliw Shell) i Kanałem Ulgi. Ponieważ to teren zalewowy, budynki mają być osadzone na palach umieszczonych głęboko w ziemi.
Na nich wykonany będzie parking "podziemny", który w istocie będzie poziomem zerowym bloków. Parkingi mają być przysypane ziemią. Nad nią wystawać mają same bloki. W okolicy przewidziane są też parkingi oraz przestrzeń rekreacyjna.
W Kościerzynie powstało 66 mieszkań komunalnych
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?