Budżet Prudnika. Są pieniądze na halę sportową i most na ulicy Nyskiej

Krzysztof Strauchmann
Krzysztof Strauchmann
Burmistrz Fejdych z planami kompleksu sportowego na ul. Skowrońskiego.
Burmistrz Fejdych z planami kompleksu sportowego na ul. Skowrońskiego. Krzysztof Strauchamnn
Kontynuacja budowy kom­pleksu sportowego na ul. Skowrońskiego, to największe zadanie inwestycyjne gminy Prudnik w 2016 roku.

Rada gminy, w zatwierdzonym kilka dni temu budżecie, przeznaczyła na ten cel ponad 2,5 mln zł. Drugim pod względem wielkości zadaniem będzie przebudowa drogi lokalnej w Rudziczce, na co przeznaczono aż 1,6 mln zł. 600 tys. złotych gmina wyda na kolejną wyczekiwaną inwestycję - uruchomienie sali kinowej w budynku domu kultury na ul. Mickiewicza w Prudniku.

Radni na wniosek burmistrza zarezerwowali też 200 tys. zł na modernizację mostu na ul. Nyskiej. Most i ulica należą do powiatu prudnickiego, ale wzmocnienie jego konstrukcji jest niezbędne w związku z przygotowywanym po 2017 roku remontem głównej przeprawy w mieście na ul Batorego.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych będzie musiała wtedy zamknąć most na głównej arterii komunikacyjnej Prudnika.

Powiat szacuje, że przeprowadzona w ciągu 2 lat modernizacja alternatywnego mostu na Nyskiej, polegająca na jego wzmocnieniu, może kosztować nawet 650 tys. zł.
- Jesteśmy jeszcze przed ostatecznym uzgodnieniem tego remontu z władzami powiatu, ale Prudnik musi mieć możliwość przejazdu przez miasto ciężkiego transportu towarowego - mówi burmistrz Franciszek Fejdych.

Budżet gminy Prudnik na rok 2016 przekroczy nieco kwotę 80 mln zł. Mieszkańcy nie muszą się obawiać wzrostu obciążeń podatkowych.

Stawki podatku od nieruchomości, od środków transportu czy opłaty targowej pozostaną na poprzednim poziomie, chyba, że jest to regulowane innymi przepisami. Spadnie o 12,5 procent podatek rolny, co wynika z niższej ceny skupu zboża w 2015 roku. Lekko - o 1,5 proc. - wzrośnie podatek leśny, bo cena skupu drewna wzrosła. Miasto przeznaczy 3 mln spłatę starych długów, ale planuje tez wziąć prawie 2 mln zł nowego kredytu. Z inwestycji dodatkowo zaplanowano jeszcze budowę placu zabaw na ul. Skowrońskiego, pierwszy etap modernizacji ul. Tuwima oraz ocieplenie budynku przedszkola nr 7.

FLESZ: Polacy żyją krócej. Co nas zabija?

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 16

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

P
PUMA

Super informacje czyli Owsiak nie odpowiada tylko za koklusz i gradobicie :D ..... a tak na serio to wieści te podała twoja "tv wiem i tak ma być" w programie "oficjalne pomówienia".

Zostaw Owsiaka tyle lat siedziałeś cicho a teraz nagle wróg nr 1 tylko pamiętaj ukraść tej kasy nie idzie nie przekażesz jej na czarnych czy czerwonych a wiesz dlaczego bo na chwilę obecną brak jest instytucji która zapuka do drzwi i przejmie kasiorkę WOSP a wielu mondziołów oczami wyobraźni widzi te zera :blink: to jest tak samo jak z głosami Kukiza nie ma takiej opcji aby ktoś kazał jego wyborcom głosować na kogoś innego bo tak trzeba.

G
Gość
W dniu 05.01.2016 o 16:09, PUMA napisał:

Tiaaaa nie dam Owsiakowi tylko dam sam biednym tiaaa sam w to nie wierzysz.Charytatywnie tego nie robi ale majbaszkiem nie jeździ przez tyle lat jak dawał to było git a teraz rzucili temat zastępczy i jest jatka. Ludzie potępiajcie złodziei, skorumpowanych politykierów i inne mendy które właśnie podają takie tematy zastepcze.

Że swego nie dawał, kupował sprzęt za część pieniędzy zebranych od ludzi - twierdził że za wszystkie. Okazało się to nieprawdą.
A zlotowke daje zulowi pod Kauflandem.
P
PUMA

Tiaaaa nie dam Owsiakowi tylko dam sam biednym tiaaa sam w to nie wierzysz.

Charytatywnie tego nie robi ale majbaszkiem nie jeździ przez tyle lat jak dawał to było git a teraz rzucili temat zastępczy i jest jatka. Ludzie potępiajcie złodziei, skorumpowanych politykierów i inne mendy które właśnie podają takie tematy zastepcze.  

G
Gość
W dniu 05.01.2016 o 13:44, PUMA napisał:

Przestańcie fanzolić w kazdym szpitalu w którym byłem jest masa sprzętu od WOSP ale to takie nasze komuś się chce to zaraz nagonka i klepanie gó...a młotkiem. Niech jeden z drugim zrobi coś dla innych a nie próbuje udowadniać , że szczur ma pióra.

Jaki "zaraz"?
Przez dwadzieścia lat Owsiak był traktowany jak święta krowa.
G
Gość
W dniu 05.01.2016 o 13:44, PUMA napisał:

Przestańcie fanzolić w kazdym szpitalu w którym byłem jest masa sprzętu od WOSP ale to takie nasze komuś się chce to zaraz nagonka i klepanie gó...a młotkiem. Niech jeden z drugim zrobi coś dla innych a nie próbuje udowadniać , że szczur ma pióra.

Za nazwanie Owsiaka "hiena", Matka Kurka musiał zapłacić 5000 zł.
Jednak mimo wezwania sądu, Owsiak nie przedstawił rozliczeń finansowych.
Po wielu latach pojawiły się pewne fałszywe nuty w malodii granej przez Orkiestrę.
W tym roku nie dam na Owsiaka.
Wokół jest pełno potrzebujących. Wolę przekazać im wsparcie bezpośrednio.
P
PUMA

Przestańcie fanzolić w kazdym szpitalu w którym byłem jest masa sprzętu od WOSP ale to takie nasze komuś się chce to zaraz nagonka i klepanie gó...a młotkiem. Niech jeden z drugim zrobi coś dla innych a nie próbuje udowadniać , że szczur ma pióra.

G
Gość
W dniu 05.01.2016 o 12:14, Olaf Leniuchowicz napisał:

10 stycznia Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.Prudniczanie nie skąpcie! :D

Ależ ciebie zmanipulowano! Ten komuch Owsiak istnieje dzięki zbiórkom naiwnych.

Zakup każdego sprzętu do szpitali i innych placówek podległych ministerstwu zdrowia jest obowiązkiem państwa!  

A WOŚP istnieje jako płaszczyk dla szwindli, co udowodniły wyroki sądowe! Sąd w Złotoryi, mimo wielokrotnych wezwań, nie może sprawdzić dokumentacji księgowej WOŚP i spółek Owsiaka! Czyżby była to pralnia „brudnych” pieniędzy?!

 

„W najbliższych daniach do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie wpłynie kolejna skarga na bezczynność Fundacji WOŚP, w związku z zadanymi pytaniami w trybie ustawy o dostępie do informacji publicznej. Nie wszyscy wiedzą, ale WOŚP oprócz tego, że jest fundacją, posiada również status Organizacji Pożytku Publicznego i co za tym idzie ma prawny obowiązek odpowiedzieć na każde pytanie związane z finansowaniem fundacji i co więcej z finansowaniem „Złotego Melona”, który jest spółką powiązaną i w całości należy do WOŚP.” (Fronda; 2.01.2016) 

O
Olaf Leniuchowicz

10 stycznia Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
Prudniczanie nie skąpcie! :D

M
MArcino29

Ten Fejdych to jesat jakaś prawdziwa gangrena społeczna jak zresztą całe to jego kolesiostwo przegrane w wyborach PO!!! Narobił olbrzymich długów i ma to w d... głęboko niech sam z włąsnych pieniędzy spłąca długi których sam narobił! Prokuratura juz dawno powinna się zająć Fejdychem zanim jednak to się stanie to powienien się oddać do dymisji nim narobi sobie większego obciachu!

P
Prudniczanin

Już dawno, zaraz po oddaniu mostu na ul. Nyskiej pisałem o tym, że most ten po remoncie może przenosić niższe obciążenia niż przed remontem z 30 ton na 15 ton. Czy teraz należy przeprowadzić remont podwyższając nośność? To znaczy most na Batorego poczeka na remont 5-10 lat? Bo gdzie mogłyby jeździć 30 tonowe ciężarówki z tłuczniem?

A co do hali na Skowrońskiego. Miasto wyludnia się z zastraszającym tempie, nic w tym mieście poza emerytami i rencistami oraz patologią żebrującą o 10 groszy do "chleba" no i rodzin zatrudnion ych w Policji, Sadzie, UMG, Starostwie, Zakładzie Karnym, aktywistów PiS i trzymających się koryt aktywistów PO, nic  nie będzie! Po co na dzisiaj planować budowę hali? Dla kogo? Jest 7 hal nie wykorzystanych, albo częściowo wykorzystanych. Dlaczego jedyny kryty basen jest zamknięty w sobotę i  niedzielę zamiast zarabiać? Proponuję komisją Rady miasta  dokonać analizy wydatków i zastanowić się nad zasadnością ich wydatków w poszczególnych pozycjach budżetu.

G
Gość
W dniu 03.01.2016 o 17:38, PUMA napisał:

A co tam z klubem piłkarskim Pogoń bo kasiarze już uciekają ......... faktycznie przykręcili kasę...

Nie wróże klubowi nic dobrego. Za rok, najwyżej dwa- klub będzie chylił  się ku upadkowi. Dobrze ktoś kiedyś napisał- wystarcz popatrzeć na sportowy obiekt nie "ruszany" od czasów drugiej woj ny światowej.

P
PUMA

A co tam z klubem piłkarskim Pogoń bo kasiarze już uciekają ......... faktycznie przykręcili kasę...

o
obcy

Zgadzam się z poglądem wyrażonym przez lufika. To co stało się z mostem to sprawa co najmniej dla prokuratora. Jego "remont" za ciężkie miliony w wyniku którego uległ on tak naprawdę zniszczeniu i brak zainteresowania tym tematem to wielka zagadka. "Remont" sfinansowany ze środków państwa (o czym informują stosowne tablice pamiątkowe) miast naprawić tak naprawdę zniszczył most. I nie mu nikogo winnego... nie jest winny inwestor (Starostwo) ani inspektor nadzoru (ciekawe kto nadzorował tak genialny remont) ani projektant tego zniszczenia (ciekawe kto nim jest ?). Może NTO pomoże wyjaśnić ten temat...

G
Gość
W dniu 03.01.2016 o 07:11, Barti napisał:

Może byście lepiej jakiś zakład wybudowali żeby ludzie mieli pracę wy bara.....


A od kiedy to gmina buduje zakłady pracy?
Prudnik jeszcze za PRLu został zaliczony do miast gdzie przemysł nie bedzie rozwijany. Teraz jeszcze robi Opole swoje i podbiera wszystkie zakłady do siebie a z Prudnika robi miasto sypialnie dla rencistów i emerytów.
l
lufik

To są jakieś jaja jak berety z tym mostem na ul Nyskiej. Trzy lata temu zakończono remont generalny tego mostu, który przed remontem miał nośność 30 ton. Po długim remoncie za wiele milionów, most obecnie ma nośność jedynie 15 ton! A teraz będzie się przywracać jego wcześniejszą nośność.

 

Czyli ktoś tu rżnie głupa wykonując  inwestycje bez sensu za grubą kasę i robi sobie jaja z prudniczan - za pieniądze tychże. Taki sposób rządzenia w zasadzie wyjaśnia, dlaczego w Prudniku mamy rekordowe bezrobocie 

 
Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3