Burmistrz Sylwester Lewicki wręczył uroczyście stypendia podczas III Oleskiego Wigilijnego Spotkania Młodzieżowego w Miejskim Domu Kultury w Oleśnie.
Uczniowie gminnych podstawówek i gimnazjów za dobre wyniki w nauce i w sporcie dostali 3-miesięczne stypendia, łącznie po 150-300 zł.
Laureatami stypendiów są uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów:
1. Piotr Polak (PG nr 2 D w Oleśnie)
za bardzo dobre wyniki w nauce w roku szkolnym 2008/2009 i zajęcie II miejsca w VIII Wojewódzkim Konkursie "Wiedzy o samorządzie terytorialnym"
2. Aleksandra Dembowska (PG nr 1 w Oleśnie)
za bardzo dobre wyniki w nauce w roku szkolnym 2008/2009
3. Dagmara Weidel (PSPnr 3 w Oleśnie)
za bardzo dobre wyniki w nauce w roku szkolnym 2008/2009
4. Jakub Zagrobelny (PG nr 1 w Oleśnie)
za bardzo dobre wyniki w nauce w roku szkolnym 2008/2009
5. Anna Wloka (PG nr 1 w Oleśnie)
za wybitne osiągnięcia sportowe na szczeblu międzywojewódzkim w Mistrzostwach Młodzików w konkurencji pchnięcia kulą dziewcząt i konkurencji rzutu dyskiem dziewcząt
6. Anna Anczurowska (PG nr 2 D w Oleśnie)
za bardzo dobre wyniki w nauce w roku szkolnym 2008/2009
7. Piotr Kowalczyk (PG nr 1 w Oleśnie)
za wybitne osiągnięcia na szczeblu wojewódzkim w Konkursie Geograficznym
8. Iwona Polok (PG nr 1 w Oleśnie)
za wybitne osiągnięcia na szczeblu wojewódzkim w Konkursie Geograficznym
9. Sandra Osyra (PSP w Sowczycach)
za wybitne osiągnięcia sportowe na szczeblu wojewódzkim w Mistrzostwach Lekkiej Atletyki w pchnięciu kulą
10. Patryk Włóczyk (PSP w Sowczycach)
za wybitne osiągnięcia na szczeblu wojewódzkim w Konkursie Przyrodniczym
11. Zuzanna Dedyk ((PSP nr 3 w Oleśnie)
za wybitne osiągnięcia na szczeblu wojewódzkim w Konkursie Plastycznym "Motyle - klejnoty wśród owadów"
12. Martin Kansik (PSP nr 3 w Oleśnie)
za wybitne osiągnięcia na szczeblu wojewódzkim w Konkursie Historycznym
13. Carmen Turek (PG nr 1 w Oleśnie)
za wybitne osiągnięcia na szczeblu wojewódzkim w Konkursie Geograficznym
14. Nikodem Polak (PG nr 1 w Oleśnie)
za bardzo dobre wyniki w nauce w roku szkolnym 2008/2009 i wybitne osiągnięcia na szczeblu wojewódzkim w Konkursie Geograficznym i Konkursie Historycznym
15. Emilia Kubik (PG nr 1 w Oleśnie)
za wybitne osiągnięcia na szczeblu wojewódzkim w Konkursie Geograficznym
16. Kamila Brodacka (PG nr 1 w Oleśnie)
za bardzo dobre wyniki w nauce w roku szkolnym 2008/2009 i wybitne osiągnięcia na szczeblu wojewódzkim w Konkursie Geograficznym
17. Oliwia Ziaja (PG nr 1 w Oleśnie)
za wybitne osiągnięcia na szczeblu wojewódzkim w Konkursie Geograficznym
18. Marcin Schudy (PG nr 2 D w Oleśnie)
za uzyskanie tytułu finalisty w XXXII Ogólnopolskim Turnieju Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowym na szczeblu wojewódzkim
19. Roman Dragon (PG nr 2 D w Oleśnie)
za uzyskanie tytułu finalisty w XXXII Ogólnopolskim Turnieju Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowym na szczeblu wojewódzkim
20. Martina Brysch (PG nr 2 D w Oleśnie)
za uzyskanie tytułu finalistki w XV Konkursie Recytatorskim w Języku Niemieckim na szczeblu wojewódzkim
21. Drużyna chłopców (PG nr 2 D w Oleśnie)
za wybitne osiągnięcia sportowe na szczeblu wojewódzkim w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w halowej piłce nożnej chłopców
22. Drużyna dziewcząt (PG nr 1 w Oleśnie)
za wybitne osiągnięcia sportowe na szczeblu wojewódzkim w Sztafetowych Biegach Przełajowych
23. Drużyna chłopców (PG nr 1 w Oleśnie)
za wybitne osiągnięcia sportowe na szczeblu wojewódzkim w Sztafetowych Biegach Przełajowych
24. Drużyna dziewcząt (PG nr 1 w Oleśnie)
za wybitne osiągnięcia sportowe na szczeblu wojewódzkim w Sztafecie 4 x 100 m
25.Drużyna dziewcząt (PSP nr 3 w Oleśnie)
za wybitne osiągnięcia sportowe na szczeblu wojewódzkim w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w trójboju lekkoatletycznym dziewcząt
26. Zespół wokalny CANTABILE (PSP nr 3 w Oleśnie)
za wybitne osiągnięcia na szczeblu wojewódzkim w Przeglądzie Szkolnych Zespołów Artystycznych
27. Drużyna chłopców (PG nr 2 D w Oleśnie)
za wybitne osiągnięcia sportowe na szczeblu wojewódzkim w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w mini piłce nożnej chłopców, w halowej piłce nożnej chłopców i w XI Turnieju Piłkarskim Coca-Cola Cup 2009
28. Zespół artystyczny (PSP w Borkach Wielkich)
za wyróżnienie w konkursie "Świat w zmysłach" odbywającym się podczas Finału Ogólnopolskiego X Szkolnej Giełdy Turystycznej "Przygoda"
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?