Łukasz Pado
Łukasz Pado
Resovia pokonała u siebie Cracovię 3:1
Resovia pokonała u siebie Cracovię 3:1 Krzysztof Łokaj
Piłkarze Resovii odnieśli pierwsze zwycięstwo w Centralnej Lidze Juniorów do lat 17. Młodzi rzeszowianie pokonali Cracovię 3:1, która w poprzednich kolejkach ogrywała Karpaty Krosno i Stal Mielec.

Resovia – Cracovia 3:1 (3:0)

Bramki: Czado 1, Kloc 4, Chwałka 21 – Smołaga 75.

Resovia: Adamski – Sypek, Mastaj, Kloc, Chwałka (60 Łaski), Wilczak, Kurek, Bajda (75 Bać), Tarnowski (55 Cuber), Czado (78 Kwarciński), Basznianin (80 Mac). Trener Szymon Dusza.

Rzeszowianie szybko rozprawili się z rywalem. Pierwsza bramka padła już w dwudziestej sekundzie meczu, a po dwudziestu minutach było 3:0.

– Co można powiedzieć o meczu, który tak na prawdę zakończył się po dwudziestu minutach. Rywal rzucił się do odrabiania strat, a my próbowaliśmy ich kontrować. Oni mieli trzy okazje na strzelenie gola i my również tyle samo – komentuje Szymon Dusza, trener Resovii, dla której była to pierwsza wygrana w CLJ w tej kategorii wiekowej.

Mecz Karpaty Krosno – KKP Korona Kielce ze względu na zły stan boiska przełożono na inny termin.

POZOSTAŁE WYNIKI: Korona Kielce – Juventa Starachowice 2:0, mecz Motor Lublin – Stal Mielec w niedzielę o godz. 16.

W zaległym meczu: Stal Mielec – Cracovia 2:3 (2:3) (A. Witek 22, Sadłocha 40 – Jeż 31, 32, Kędzior 39).

POPULARNE NA NOWINY24/SPORT:

Materiał oryginalny: Centralna Liga Juniorów U17: Resovia odegrała się na Cracovii za Stal Mielec i Karpaty Krosno - Nowiny