Centrum Naukowo-Badawcze działa w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Opolu

Materiał informacyjny Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu
Centrum zajmuje się wsparciem kadry naukowej w prowadzeniu badań medycznych z wykorzystaniem nowoczesnych technologii oraz realizacją badań we współpracy i na zlecenie firm. To także ośrodek szkoleniowy dla studentów i miejsce, w którym z badań klinicznych korzystają pacjenci z województwa opolskiego.

- W skład CNB USK w Opolu wchodzą: Uniwersyteckie Centrum Wsparcia Badań Klinicznych oraz Centrum Badań i Innowacji w Chorobach Cywilizacyjnych: sercowo-naczyniowych i kręgosłupa - podaje Dariusz Madera, dyrektor generalny USK w Opolu.

Pracownie, laboratoria i pokoje badawczo-lekarskie CNB wyposażono w najwyższej klasy aparaturę medyczną, m.in. trzyteslowy rezonans magnetyczny, aparat do pomiarów przezskórnej prędkości tlenu do badań z zakresu chirurgii naczyniowej, urządzenie klasy premium do badań USG serca (jedno z kilkunastu takich w Polsce), holograficzny system do obrazowania podczas wykonywania zabiegów np. kardiologicznych czy chirurgicznych.

Centrum dysponuje też infrastrukturą informatyczną, pozwalającą na przetwarzanie dużej ilości danych i realizację programów badawczych z zakresu sztucznej inteligencji.

- Nasz zespół to specjaliści od doradztwa naukowego, planowania, organizacji, koordynacji badań, a także obsługi prawnej, wsparcia w pozyskiwaniu finansowania na badania i rozliczeń - wylicza dr hab. n. med. Marek Cisowski, prof. UO, dyrektor CNB USK w Opolu. - Naszym celem jest komplementarne wsparcie badań medycznych, w tym przede wszystkim nad chorobami cywilizacyjnymi, w takich dziedzinach, jak kardiologia, neurologia, ortopedia czy choroby naczyń - wymienia prof. Cisowski.

- Dzięki temu nasi partnerzy oraz pacjenci, którzy biorą udział w projektach naukowo-badawczych, mają zagwarantowaną najwyższą jakość realizowanych usług - komentuje dyrektor Dariusz Madera i dodaje, że oferta centrum skierowana jest do naukowców z dziedziny medycyny i ochrony zdrowia, firm medycznych, ale też szeroko pojętego biznesu.

www.usk.opole.pl/19/strona-glowna.html
www.facebook.com/SzpitalKlinicznywOpolu
www.youtube.com/channel/UCp-6Uq7IfFWiqDZDiQ4huOA

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska
Dodaj ogłoszenie