Centrum Partnerstwa Wschodniego na Uniwersytecie Opolskim pozyskało pieniądze na promocję naszej uczelni za wschodnią granicą

Iwona Kłopocka
Projekty skierowane na integrację cudzoziemców w Polsce oraz promocję warunków studiowania i pobytu w Opolu są ważnym elementem umiędzynarodowienia uniwersytetu.
Projekty skierowane na integrację cudzoziemców w Polsce oraz promocję warunków studiowania i pobytu w Opolu są ważnym elementem umiędzynarodowienia uniwersytetu. UO
Dialog Wschodni to projekt, który w nowoczesny sposób promuje Uniwersytet Opolski w krajach Partnerstwa Wschodniego oraz w byłych krajach radzieckich. Realizowany jest w ramach programu Nowoczesna Promocja Zagraniczna.

To pierwszy projekt NAWA (Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej) skierowany do instytucji szkolnictwa wyższego. Do tej pory NAWA miała tylko programy stypendialne, przeznaczone dla studentów i doktorantów.

Na UO korzysta z nich kilkoro studentów - mówi Daniil Kononenko z CPW. Głównym celem programu, z którego CPW pozyskało pieniądze, jest wsparcie naszej uczelni i jej jednostek naukowych poprzez finansowanie projektów ukierunkowanych na ich promocję za granicą. - W ten sposób NAWA chce zaktywizować podmioty naukowe w kierunku nowoczesnego i skutecznego promowania ich oferty dydaktycznej i naukowej poza granicami Polski oraz przyczynić się do tworzenia efektywnych sposobów pozyskiwania zagranicznych kandydatów na studia oraz pracowników naukowo– dydaktycznych - dodaje Iryna Nowobilska . CPW jako jednostka UO realizuje obecnie trzeci już projekt ukierunkowany na wsparcie cudzoziemców przebywających w Polsce. Z kolei projekt NAWA umożliwi skuteczniejszą promocję naszej uczelni za granicą.

- W ramach tego projektu przewidziana jest m.in. kampania reklamowa w mediach społecznościowych, tworzenie filmów prezentujących w atrakcyjnej formie Polskę, region, uczelnię oraz warunki studiowania dla cudzoziemców, przygotowanie materiałów informacyjno-promocyjnych, a także organizacja wyjazdów promocyjnych do Armenii, Azerbejdżanu, Gruzji, Mołdawii oraz Kazachstanu - wymienia Iryna Shvets.

Projekty skierowane na integrację cudzoziemców w Polsce oraz promocję warunków studiowania i pobytu w Opolu są ważnym elementem internacjonalizacji uczelni, co daje efekty. Świadczy o tym wysoka pozycja Uniwersytetu Opolskiego wśród polskich uczelni wyższych, gdy chodzi o ich umiędzynarodowienie.

Na UO studiuje obecnie ponad 650 studentów z krajów Partnerstwa Wschodniego, przeważnie z Ukrainy i Białorusi.

Budżet alert - wszystkie informacje o budżecie obywatelskim

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wideo
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska