Centrum przesiadkowe Opole Wschodnie. Od środy zmiany w organizacji ruchu

Piotr Guzik
Piotr Guzik
Budowa centrum przesiadkowego Opole Wschodnie, wkrótce likwidacja części utrudnień
Budowa centrum przesiadkowego Opole Wschodnie, wkrótce likwidacja części utrudnień Piotr Guzik
Wkrótce przejazd w okolicy stacji Opole Wschodnie ma być bardziej swobodny. Drogowcy zlikwidują bowiem część ograniczeń.

Od środy kierowcy poruszający się ul. Oleską w kierunku skrzyżowania z ul. Batalionów Chłopskich i Bohaterów Monte Cassino nie będą już musieli wjeżdżać na drogę tymczasową na terenie parkingu przy stadionie piłkarskim. Wykonawca inwestycji kończy bowiem przekładanie instalacji w tym miejscu, co związane było z zajęciem kilkunastu metrów jezdni.

Sytuacja taka miała tam miejsce od kilku miesięcy. Pełne udostępnienie ulicy Oleskiej na tym odcinku oznaczać będzie również otwarcie ul. Kusocińskiego, zaślepionej od czasu wprowadzenia ograniczeń.

Również w środę wrócić ma regularny ruch na ul. Batalionów Chłopskich. Obecnie od kilku tygodni zamknięta jest bowiem część północnej nitki jezdni. Ruch odbywa się dwukierunkowo po nitce południowej.

Taka sama organizacja ruchu obowiązuje na ul. Bohaterów Monte Cassino, na odcinku od skrzyżowania z ul. Katowicką aż do okolic zaślepionego końca ul. Kośnego, na wysokości stacji BP. I w tym przypadku ruch dwukierunkowy nitką południową ma być utrzymane. Prace na nitce północnej nadal trwają.

Budowa centrum przesiadkowego Opole Wschodnie przewiduje powstanie estakady nad i tunelu pod ul. Oleską. W nasypie kolejowym na być wykonane nowe przebicie. Całość pochłonie 137 mln zł.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Ceny złota na nowym, historycznym poziomie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska